*alt_site_homepage_image*
lt

Lietuva Europos Sąjungoje

Lietuva Europos Sąjungoje

2004 metų gegužės 1 dieną  Lietuva tapo visateise Europos Sąjungos nare. Šią dieną minime Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą dieną. Esame unikalios ekonominės ir politinės 27 Europos valstybių narių šeimos dalimi. Europos Sąjunga veikia įvairiose politikos srityse, kuriose kuria pridėtinę vertę: nuo vartotojų teisių iki saugumo ir gynybos, taip pabrėžiant, kad Europos valstybės, dirbdamos kartu, o ne pavieniui, gali daugiau. Tačiau Europos Sąjungos valstybes vienija ne tik praktinės politikos pasiekimai. Žmogaus orumas, laisvė, demokratija, lygybė, teisinė valstybė ir pagarba žmogaus teisėms – tai pagrindinės Europos Sąjungos vertybės, padedančios pagrindą tvirtai, solidariai, vertybėmis grįstai valstybių bei visos Europos piliečių bendruomenei. Europos Sąjunga pasiekimai tarptautinėje arenoje 2012 metais buvo įvertinti Nobelio taikos premija už taikos, susitaikymo, demokratijos ir žmogaus teisių skatinimą Europoje. 

2027 m. pirmąjį pusmetį Lietuva antrą kartą istorijoje pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai. Pirmininkaujanti valstybė narė vadovauja ES teisėkūros ir politikos formavimo procesui, atstovauja ES Tarybai santykiuose su kitomis institucijomis, organizuoja neformalius aukšto lygio susitikimus. Per pusmetį Lietuvoje tikimasi sulaukti apie 20 tūkstančių aukšto lygio svečių – vadovų, ministrų, įvairaus lygmens pareigūnų, delegacijų narių. Pirmininkavimas taip pat yra puiki proga komunikuoti apie Lietuvą tarptautiniu mastu, pristatyti mūsų valstybės pažangą kultūros, mokslo, ekonomikos, technologijų ir kitose srityse. Ši pažanga garsina ne tik Lietuvą, bet ir Europą, prisideda prie to, kad Europa būtų geriausia vieta saugiai gyventi, dirbti ir kurti. Lietuva pirmą kartą pirmininkavimo užduotį sėkmingai įgyvendino 2013 m. antrąjį pusmetį. Tai buvo vienas iš svarbiausių Lietuvos indėlių į Europos Sąjungos politikos sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo procesus.

Nors Lietuvos narystė Europos Sąjungoje jau skaičiuoja trečią dešimtį, integracija į Europos Sąjungą yra nesibaigiantis procesas. Europos Sąjunga yra nuolatos skatinantis veiksnys,  suteikiantis galimybių ir paskatų Lietuvai tapti vis stipresne, tvirtesne moderne valstybe, toliau vystantis ir siekiant ekonominio augimo bei gerovės visai visuomenei. Lietuvos narystė Europos Sąjungoje prisideda užtikrinant saugumą ir europinių vertybių puoselėjimą, o jos teigiama įtaka jaučiame beveik visose valstybės gyvenimo srityse.