*alt_site_homepage_image*
lt

DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

DUK Lietuvos piliečiams

Kaip galiu išvykti iš Ukrainos?

Šiuo metu oro erdvė virš Ukrainos yra uždaryta, vienintelis likęs pasitraukimo būdas – sausumos keliais Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos, Rumunijos kryptimis. Į Baltarusiją ir Rusiją rekomenduojama nevykti.

Kur kreiptis dėl asmens grįžimo pažymėjimo gavimo Ukrainoje?

Prašome kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Ukrainoje

tel.  +380 (67) 924 04 42; +380 (67) 924 04 27

el. paštas:   [email protected]

adresas:  Buslivska g. 21, 01901 Kyjivas

Kur kreiptis dėl asmens grįžimo pažymėjimo esantiems Moldovoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rumunijoje?

Prašome kreiptis į bet kurią Lietuvos atstovybę, atstovybių kontaktai skelbiami čia.

Ar galiu vykti į Ukrainą parsivežti artimojo?

Dėl plataus masto Rusijos karinės agresijos Ukrainoje  Lietuvos užsienio reikalų ministerija ragina Lietuvos piliečius nevykti į Ukrainą, o ten esančius – išvykti iš šalies.

Noriu išvykti iš Ukrainos kartu su savo sutuoktiniu – Ukrainos piliečiu, ir nepilnamečiu vaiku. Ukrainos pasieniečiai neleidžia mano vyrui išvykti iš šalies. Ar Lietuvos institucijos gali kuo nors padėti? 

Ukraina yra paskelbusi visuotinę mobilizaciją, todėl šaukiamojo amžiaus vyrams Ukrainos piliečiams neleidžiama palikti šalies. Lietuvos Respublikos piliečiams, esant galimybei, rekomenduojama  išvykti iš Ukrainos kartu su vaikais.

Likau Ukrainoje ir norėčiau susisiekti su Lietuvos ambasada. Kaip galėčiau tą padaryti?

Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje kontaktai:

tel.: +380 (67) 924 04 42; +380 (67) 924 04 27;

el. paštas: konsulinis.ua@urm.lt

Norėčiau įdarbinti karo pabėgėlius iš Ukrainos. Kur galėčiau gauti reikiamą informaciją?

Informacija darbdaviams apie galimybes įdarbinti Ukrainos piliečius skelbiama čia - Ukrainiečių įdarbinimas - Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Ukrainos piliečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos į Lietuvą dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, sudaryta galimybė įsidarbinti Lietuvoje netaikant darbo rinkos poreikio vertinimo: nereikia gauti leidimo dirbti ar sprendimo dėl atitikties darbo rinkos poreikiams.


DUK Ukrainos piliečiams

Kaip galiu išvykti iš Ukrainos?

Šiuo metu oro erdvė virš Ukrainos yra uždaryta, vienintelis likęs pasitraukimo būdas – sausumos keliais, Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos, Rumunijos kryptimis.

Ar Lietuva priima pabėgėlius iš Ukrainos?

Taip, daugiau informacijos šiuo klausimu skelbiama čia (lietuvių ir ukrainiečių kalba).

Kokie dokumentai reikalingi išvykimui iš Ukrainos?

ES išorinės sienos kirtimui būtina turėti galiojantį kelionės dokumentą. Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus, į ES gali atvykti be vizų buvimui iki 90 d.

Esu Ukrainos pilietis, bet šiuo metu nuolat gyvenu Rusijoje ar Baltarusijoje. Kokių dokumentų reikia iš šių šalių vykstant į Lietuvą?

Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus, gali atvykti į ES / Lietuvą be vizos, trumpalaikiam buvimui iki 90 d. Į Lietuvą atvykę Ukrainos piliečiai dėl ilgalaikio buvimo šalyje turėtų kreiptis į Migracijos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

         Esu Ukrainos pilietis, atvykau į Lietuvą ir noriu išvykti į kitą valstybę? Kur galėčiau gauti informacijos apie įvažiavimo į kitas      valstybes sąlygas?

Dėl įvažiavimo į kitas valstybes sąlygų rekomenduojame kreiptis į valstybės, į kurią ketinama vykti, kompetentingas institucijas - diplomatines atstovybes, konsulines įstaigas ar migracijos tarnybas.

        Ar galiu atvykti iš Ukrainos į Lietuvą neturėdamas kelionės dokumento?

Ukrainos piliečiai, vykstantys į Lietuvą, privalo turėti kelionės dokumentą.  Atkreipiame dėmesį, kad Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus, gali atvykti į Lietuvą be vizos. Atvykę į Lietuvą Ukrainos piliečiai turėtų kreiptis į pabėgėliams iš Ukrainos skirtą registracijos centrą arba Migracijos departamento skyrių (https://migracija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/ukraina-ukrayina-ukraina-ukraine/informacija-ukrainos-pilieciams-1/migracijos-paslaugos).

         Esu karo pabėgėlis iš Ukrainos. Ar galiu vykti tranzitu per Lietuvą į kitą valstybę neturėdamas kelionės dokumento?

Ukrainos piliečiai, vykstantys į / per Lietuvą, privalo turėti kelionės dokumentą.  Atkreipiame dėmesį, kad Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus, gali atvykti į ES (Lietuvą) be vizos buvimui iki 90 d.


DUK kitų valstybių piliečiams

          Esu Rusijos Federacijos pilietis. Ar galiu kreiptis dėl vizos išdavimo į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą?

Šiuo metu Rusijos Federacijos piliečių prašymų išduoti vizas priėmimas ir sprendimų dėl jų priėmimas Lietuvos Respublikos vizų tarnybose užsienyje yra sustabdytas. Užsienio reikalų ministerija tarpininkauja dėl vizų išdavimo tiems Rusijos piliečiams, kuriems teisė kreiptis dėl vizos nustatyta pagal tarptautinius ar stojimo į Europos Sąjungą metu prisiimtus įsipareigojimus, pvz. Lietuvos Respublikos ar kitų Europos Sąjungos piliečių šeimos nariams.

           Esu Baltarusijos Respublikos pilietis. Ar galiu kreiptis dėl vizos išdavimo į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą?

Šiuo metu Baltarusijos Respublikos piliečių prašymų išduoti vizas priėmimas ir sprendimų dėl jų priėmimas Lietuvos Respublikos vizų tarnybose užsienyje yra sustabdytas. Užsienio reikalų ministerija tarpininkauja dėl vizų išdavimo tiems Baltarusijos piliečiams, kuriems teisė kreiptis dėl vizos nustatyta pagal tarptautinius ar stojimo į Europos Sąjungą metu prisiimtus įsipareigojimus, pvz. Lietuvos Respublikos ar kitų Europos Sąjungos piliečių šeimos nariams.