*alt_site_homepage_image*
lt

Projektas „Atgal į mokyklą“

Projektas „Atgal į mokyklą“

„Atgal į mokyklą“ – visos ES mastu vykdomas, jau tradiciniu tapęs, projektas, kurį nuo 2013 m. kasmet  įgyvendina ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (URM) bendradarbiaudama su kitomis valstybės institucijomis. Šios iniciatyvos metu diplomatai ir kiti valstybės tarnautojai vyksta į Lietuvos mokyklas ir veda moksleiviams pamokas apie Europos Sąjungą (ES) ir Lietuvos narystę joje. Taip vienai dienai jie tampa lektoriais, galinčiais jaunajai kartai smagiai ir įdomiai papasakoti, kas yra ES, kuo narystė joje svarbi ir naudinga Lietuvai, ką reiškia būti ES piliečiu, aptarti, kaip kurti augančią ir saugią Lietuvą. Šiemet diplomatai atkreipė moksleivių dėmesį ir į Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO 20-metį, Lietuvos pasiekimus ir indėlį šiose organizacijose, propagandos keliamus pavojus, vykstant Rusijos karui prieš Ukrainą ir dar daugiau.

Šiais metais užsiregistravo rekordinis skaičius – 372 Lietuvos mokyklos. Su moksleiviais susitiko ir diskutavo Užsienio reikalų viceministrai, kanclerė, Ambasadorių klubo nariai. Pirmą kartą prie iniciatyvos prisijungė ir užsienio šalių atstovybės Vilniuje: Lenkijos, Kanados, Švedijos, Ispanijos, Norvegijos atstovai.

Projekte dalyvavo ir kitos institucijos: Krašto apsaugos ministerija, Finansų ministerija, Teisingumo ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Aplinkos ministerija, Žemės ūkio ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Seimo, Europos Parlamento atstovai.

Skirtinguose Lietuvos regionuose buvo aplankyta virš 200 mokyklų bei pabendrauta su daugiau nei 10 000 moksleivių. 

Projekto tikslas – suteikti galimybes moksleiviams ir jų mokytojams gauti žinių apie ES ir valstybių narių veikimą joje, skatinti domėjimąsi europinėmis temomis, bei formuoti vertybines nuostatas, įgalinančias jaunus žmones būti aktyviais piliečiais, tikinčiais, kad gali daryti pokyčius ES. Projekte gali dalyvauti visos Lietuvos mokyklos -  ir tos, kuriose dėstoma lietuvių kalba, ir tos, kuriose dėstoma tautinių mažumų kalbomis!