*alt_site_homepage_image*
lt

Užsienio reikalų ministerija 2019 m. rems 59 užsienio lietuvių organizacijų projektus

Užsienio reikalų ministerija 2019 m. rems 59 užsienio lietuvių organizacijų projektus

Užsienio reikalų ministerijoje vasario 1 dieną vykusiame Užsienio lietuvių organizacijų projektų atrankos komisijos posėdyje paskirstyta parama užsienio lietuvių bendruomenių, organizacijų ir ugdymo įstaigų 2019 metų veiklos projektams.

Komisiją sudaro Užsienio reikalų ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, Seimo Užsienio reikalų komiteto, Lietuvos kultūros tarybos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai. Komisija svarstė 96 projektų paraiškas. Nutarta visiškai arba iš dalies finansuoti 59 projektus 28 pasaulio šalyse.

Užsienio lietuvių organizacijų projektų atrankos konkursas vykdomas įgyvendinant Ryšių su užsienio lietuviais politikos formavimo ir įgyvendinimo programą, kuria siekiama padėti užsienio lietuviams puoselėti tautiškumą ir bendruomeniškumą, išlaikyti lietuvišką tapatybę, stiprinti organizacinius gebėjimus, skatinti užsienio lietuvių įsitraukimą į Lietuvos politinį, visuomeninį, ekonominį ir kultūrinį gyvenimą.

Parama užsienio lietuvių organizacijų veiklai numatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo 2011–2019 m. programoje. Užsienio reikalų ministerijos koordinuojamą programą įgyvendina 14 valstybės institucijų ir įstaigų.

 

Užsienio lietuvių organizacijų projektai, kuriems skirtas finansavimas 2019 m.