*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

JUNGTINĖJE KARALYSTĖJE ĮSTEIGTI LIETUVOS KOMERCIJOS RŪMAI

Iniciatyvūs Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenantys verslininkai iš Lietuvos nusprendė steigti Rūmus, siekdami užmegzti ryšius ir sukurti bendravimo forumą tarp lietuviškai kalbančių verslininkų JK, norėdami efektyviai reikšti narių ekonominius interesus, taip pat skatinti Lietuvos ir Britanijos verslo santykius ir lietuvių verslininkų bendradarbiavimą įvairiuose kraštuose.

Steigiamajame susirinkime dalyvavo daugiau kaip penkiasdešimties JK įvairių įmonių savininkų, partnerių ir vadovų. Ambasadorius Vygaudas Ušackas pasveikino visus susirinkusius ir pasidžiaugė, kad susivieniję į Rūmus nariai atstovaus Lietuvos verslininkų interesams JK ir prisidės prie Lietuvos ir Britanijos ekonominių mainų plėtros. Ambasadorius taip pat pasidžiaugė didėjančiais dvišalės prekybos srautais ir išreiškė viltį, kad Rūmų įkūrimas dar labiau juos suaktyvins. Lietuvos eksportas į JK 2005 metais sudarė 1542,1 mln. litų, o 2006 metais – jau 1665,8 mln. litų. Tuo tarpu prekių iš JK importas per vienerius metus išaugo net 144 procentais, nuo 955,1 mln. litų 2005 metais iki 1378,9 mln. litų 2006 metais.

Susitikimo metu buvo aptarti artimiausi Rūmų renginiai. Birželio mėnesį planuojama organizuoti darbo pietus su JK Parlamento Bendruomenių Rūmų Pramonės ir prekybos komiteto pirmininku Peteriu Luffu ir kitais komiteto nariais. Taip pat planuojama surengti susitikimus su Londono Newhamo ir Stratfordo rajonų savivaldybėmis, kur gyvena ypač daug lietuvių, siekiant populiarinti Lietuvos vardą ir vienyti lietuvius. Taip pat buvo aptartos galimybės surengti lietuviškų prekių muges, surengti golfo turnyrą ir t.t