*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Užsienio reikalų viceministras dalyvavo Baltijos jūros valstybių tarybos susitikime Varšuvoje

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas birželio 8 dieną dalyvavo Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT), kuriai šiuo metu pirmininkauja Lenkija, užsienio reikalų viceministrų susitikime Varšuvoje.

Kalbėdamas renginyje N. Germanas įvertino organizacijos gebėjimus esamomis politinėmis sąlygomis, jos vaidmenį stiprinant regiono pasirengimą reaguoti į kylančius globalius iššūkius, 2010 metais Lietuvos pirmininkavimo metu priimtos Vilniaus deklaracijos „Baltijos jūros regiono vystymosi vizija iki 2020“ reikšmę užtikrinant tolygų regiono vystymąsi.

Susitikimo metu buvo aptarti metus trukusio Lenkijos pirmininkavimo BJVT rezultatai, diskutuota organizacijos efektyvumo klausimais, išklausyta Islandijos, perimančios pirmininkavimą BJVT nuo liepos 1 d., veiklos programa.

Susitikime priimta Varšuvos deklaracija „Regioninis atsakas į globalius iššūkius“.