ZAGREBE SURENGTAS ES VALSTYBIŲ KONSULINIŲ PAREIGŪNŲ SUSITIKIMAS
Lietuvos ambasados Austrijoje skyrius Zagrebe, bendradarbiaudamas su pirmininkauti ES Tarybai besirengiančios Graikijos ambasada Kroatijoje, gruodžio10 dieną surengė Europos Sąjungos šalių narių konsulinių pareigūnų susitikimą.
Susitikime dalyvavo Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministerijos, Konsulinių reikalų direktorato, Užsieniečių reikalų skyriaus vadovė Gordana Krpičak ir Kroatijos teisingumo ministerijos Teismų sistemos direktorato specialistė Smiljana Baranček.
Ji susirinkusiuosius trumpai supažindino su Kroatijos kalėjimų sistema, apžvelgė kalinių teises ir jų gyvenimo sąlygas, o kaip vieną iš pagrindinių problemų įvardijo perpildytas bausmės atlikimo įstaigas.
Kadangi didžiausias dėmesys buvo skiriamas sulaikytiems ar bausmę atliekantiems asmenims iš ES šalių, viešnia iš Teisingumo ministerijos taip pat pateikė praėjusių metų statistiką, pažymėdama, jog kalėjimuose didžiausią dalį užsieniečių sudaro asmenys iš trečiųjų šalių, ypač iš Bosnijos ir Hercegovinos bei Serbijos.
Susitikimo pabaigoje 2014 m. ES Tarybos vairą perimsiančios Graikijos konsulas Kroatijoje Georgios Kyriakopoulos padėkojo Lietuvos ambasados Austrijoje skyriui Zagrebe už konstruktyvų bendradarbiavimą rengiant konsulinių pareigūnų susitikimus bei pranešė, jog tokie susitikimai bus rengiami ir kitų metų pirmąjį pusmetį.