*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

ZAGREBE SURENGTAS ES ŠALIŲ AMBASADŲ EKONOMIKOS REIKALŲ PAREIGŪNŲ SUSITIKIMAS

Lietuvos ambasados Austrijoje Zagrebo skyrius, bendradarbiaudamas su Italijos ir Švedijos ambasadomis Kroatijoje, gruodžio 11 dieną surengė ES šalių ambasadų ekonomikos reikalų pareigūnų susitikimą su Kroatijos regioninės plėtros ir ES fondų viceministru Matija Derku.

Svečias trumpai apžvelgė nuo liepos 1 d. pasikeitusią situaciją ES struktūrinių fondų lėšų įsisavinimo modelyje, pabrėžė, jog Kroatijai vis dar aktualios skirtos pasirengimo narystei pagalbos instrumento lėšos. Viceministras akcentavo tinkamai įsisavinamų struktūrinių fondų lėšų svarbą užtikrinant efektyvią regioninę politiką bei stiprinant Vyriausybės priemones kovoje su ekonomine krize. Siekiant šių tikslų Kroatijai labai svarbi efektyviai lėšas įsisavinusių šalių narių, tarp kurių minima ir Lietuva, patirtis.

Susitikime taip pat dalyvavo Benjaminas Cerovacas, vienos iš pirmaujančių Kroatijoje verslo ir investicijų konsultacinės įmonės „Bisnode Croatia“ vadovų. Jis supažindino su įmonės veikla, teikiamomis paslaugomis, svarbiausiais Kroatijos ekonominiais rodikliais bei investicinio klimato vertinimu.

Po pristatymų vykusioje diskusijoje susitikimo dalyviai domėjosi ministerijos vaidmeniu koordinuojant struktūrinių fondų įsisavinimo procesą, galima ES narių pagalba įsisavinant minėtas lėšas, smulkaus ir vidutinio verslo vaidmeniu Kroatijos ekonomikoje, potencialiomis eksporto kryptimis.

Viename iš paskutiniųjų Kroatijoje vykusių renginių, susijusių su Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai, buvo išreikšta viltis, jog Kroatijos narystė Bendrijoje prisidės prie valstybės ekonomikos augimo ir konkurencungumo didinimo.