Vyriausiajam NATO gynybos planuotojui – užsienio reikalų ministro padėka
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje liepos 4 dieną susitiko su NATO generalinio sekretoriaus padėjėju (assistant secretary general) Heinrichu Braussu ir aptarė tolesnius NATO planus stiprinti kolektyvinę gynybą bei kartu gerinti pasirengimą atremti propagandines, kibernetines bei kitas hibridinio pobūdžio atakas.
Pasak ministro, nuo 2014 m. Aljansas ėmėsi daug svarbių veiksmų šalių narių saugumui sustiprinti: buvo sukurtos ypač greito reagavimo pajėgos, padaugėjo pratybų, Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoti Priešakinių pajėgų batalionai.
L. Linkevičius padėkojo H. Braussui, kuris nuo 2013 m. kuruoja Aljanso gynybos politiką ir planavimą, už jo asmenines pastangas sustiprinti NATO rytų flangą ir reikšmingą vaidmenį įgyvendinant NATO vadovų susitikimo Varšuvoje sprendimus.
„NATO priešakinės pajėgos mūsų regione yra reikšmingiausias kolektyvinės gynybos sustiprinimas nuo Šaltojo karo pabaigos“, – sakė ministras.
Kartu jis pabrėžė, kad saugumo aplinka nuolat keičiasi, susiduriama su įvairialypėmis grėsmėmis, todėl NATO turi toliau gerinti pasirengimą apginti sąjungininkus ne tik sausumoje, bet ir ore, jūroje, kibernetinėje ir informacinėje erdvėje.
L. Linkevičiaus įsitikinimu, kitais metais numatytas NATO vadovų susitikimas bus gera proga įvertinti potencialias grėsmes ir nubrėžti tolesnį Aljanso raidos kelią.
Savo ruožtu Lietuva, anot ministro, toliau didins gynybos finansavimą, individualiai ir kartu su sąjungininkais plėtos reikiamus pajėgumus bei didins indėlį į tarptautines misijas ir operacijas.
Prieš susitikimą su ministru H. Braussas kasmetiniame Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų suvažiavime skaitė pranešimą „NATO strateginė adaptacija – esama būklė ir perspektyvos“ bei dalyvavo diskusijoje. Liepos 5 d. jam numatoma įteikti valstybės apdovanojimą už ypatingus nuopelnus ir indėlį į Lietuvos ir regiono saugumą.
Daugiau nuotraukų rasite čia.