*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

VUPERTALYJE PAMINĖTAS LIETUVOS IR VOKIETIJOS MOKYKLŲ BENDRADARBIAVIMO DVIDEŠIMTMETIS

Lietuvos ambasados Vokietijoje Bonos skyriaus vadovė Valentina Zeitler kovo 26 dieną dalyvavo Šiaurės Reino Vestfalijos Vupertalio miesto Šv. Onos gimnazijos renginyje, skirtame  Lietuvos vardo tūkstantmečio ir bendradarbiavimo su Vilniaus Viršuliškių vidurine mokykla dvidešimtmečio paminėjimui.

Renginyje prisiminti pirmieji, dar iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo vykę, susitikimai, Lietuvos nueitas kelias per pastaruosius devyniolika metų, jos vieta Europoje ir pasaulyje.

Šv. Onos gimnazija palaiko santykius su Vilniaus Viršuliškių vidurine mokykla nuo 1989 metų. Per tą laiką surengta šešiolika vizitų – Lietuvą ir Vokietiją aplankė per keturis šimtus moksleivių ir mokytojų, kurie dalijosi patirtimi, susipažino su šalių kultūra ir tradicijomis.

Mokyklų draugystė nuolat puoselėjama, apie jų bendradarbiavimą moksleiviai kuria filmą, kuriame bus pasakojama Lietuvos istorija, įdomūs kelionių įspūdžiai, prasmingi susitikimai Lietuvoje  ir Vokietijoje.

Mokyklų bendravimą palaiko ir aktyviai remia Vupertalio miesto savivaldybė.