VILNIUJE VYKS DISKUSIJA APIE LIETUVOS ĮSIPAREIGOJIMUS MAŽINTI ŠILTNAMIO EFEKTĄ SUKELIANČIŲ DUJŲ PATEKIMĄ Į APLINKĄ
Užsienio reikalų ministerija balandžio 14 dieną rengia apskritojo stalo diskusiją, kurioje bus aptariama galimybių studija dėl Lietuvos įsipareigojimų įgyvendinant Europos Sąjungos klimato kaitos švelninimo tikslus iki 2020 metų.
Diskusijos dalyvius pasveikins Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas.
Joje taip pat dalyvaus Užsienio reikalų, Aplinkos ir Energetikos ministerijų atstovai, svečiai iš Europos Komisijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir kitų valstybių, studijos rengėjai, aplinkosaugos specialistai ir ekspertai.
Pirmoje renginio dalyje bus diskutuojama apie ES klimato kaitos ir energetikos politiką XXI a. Ją ves viešosios įstaigos „Europos socialiniai, teisiniai ir ekonominiai projektai“ direktorius Klaudijus Maniokas.
Antroji sesija bus skirta finansinei klimato kaitos tikslų įgyvendinimo pusei aptarti, bus svarstoma, ką reiškia užsibrėžtų tikslų įgyvendinimas šalių ūkiams. Ją ves nepriklausomas ekspertas Valdemaras Katkus.
Paskutinėje diskusijos dalyje „ES perėjimas prie 30 proc. tikslo: ES šalių narių požiūris“ bus svarstomi šio tikslo įgyvendinimo Lietuvoje ir kitose ES valstybėse narėse kaštai. Sesiją ves Užsienio reikalų ministerijos Ekonominio saugumo politikos departamento ambasadorius energetikos ir transporto politikos klausimais Vytautas Naudužas.
Su galimybių studija galima susipažinti Užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje /index.php?-1413729123. Ją atliko inžinerinių konsultacijų ir projektavimo įmonė UAB „COWI Lietuva“. Tyrimo ataskaitoje pateikiamas galimo ES perėjimo prie 30% išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimo tikslo įgyvendinimo poveikio Lietuvos ekonomikai įvertinimas, palygintas galimų šio tikslo įgyvendinimo priemonių efektyvumas ir kt.