*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

VILNIUJE VYKO LIETUVOS IR INDIJOS URM KONSULTACIJOS

Vilniuje balandžio 11 dieną surengtose dvišalėse Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) ir Indijos išorinių santykių ministerijos konsultacijose aptarti Lietuvos ir Indijos bendradarbiavimo aspektai, pagrindinės problemos ir tolesnio santykių plėtojimo perspektyvos. Lietuvos delegacijai dvišalėse konsultacijose vadovavo Lietuvos URM sekretorius Dalius Čekuolis, Indijos delegacijai - Indijos išorinių reikalų ministerijos sekretorė Shashi Tripathi. Indijos atstovai pranešė, jog Indija atliko vidines procedūras tam, kad įsigaliotų susitarimas tarp Lietuvos ir Indijos vyriausybių dėl bendradarbiavimo kultūros, mokslo ir švietimo srityse. Lietuva šiuos formalumus atliko 2004 metų rudenį, todėl sutartis įsigalioja, ir jos pagrindu šalys gali rengti konkrečias kultūrinių ir mokslinių mainų programas. Indija taip pat priminė svarstanti galimybę atidaryti ambasadą vienoje iš Baltijos valstybių, galbūt Vilniuje. Lietuvos delegacija supažindino su pokyčiais šalyje po įstojimo į Europos Sąjungą, pagrindinėmis Rytų ir Vidurio Europos regiono aktualijomis, Lietuvos prioritetais Europos Sąjungoje ir regione. Buvo pasikeista nuomonėmis apie Lietuvos ir Indijos ekonominį bendradarbiavimą, jo plėtros perspektyvas ir teisinės bazės stiprinimą. Indijos atstovai supažindino su pagrindinėmis Pietų Azijos regiono problemomis. Šalys pasikeitė nuomonėmis apie globalias problemas: kovą prieš tarptautinį terorizmą, Jungtinių Tautų saugumo tarybos reformą, nusiginklavimą. Lietuva ir Indija nuo 2004 metų rengia reguliarias URM konsultacijos. Pirmosios tokios konsultacijos vyko pernai kovą Delyje.