Vilniuje surengtos Lietuvos ir Irano politinės konsultacijos
Vilniuje vasario 22 dieną įvyko pirmosios Lietuvos ir Irano politinės konsultacijos, kuriose aptarti dvišalių santykių, ypač ekonominių, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai, politinė situacija Lietuvos ir Irano kaimynystėje.
Lietuvos delegacijai vadovavo Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorius Eduardas Borisovas, Irano delegacijai – Užsienio reikalų ministerijos Šiaurės ir Rytų Europos generalinis direktorius Mahmoudas Barimani.
Prieš konsultacijas Irano Islamo Respublikos delegacija susitiko su Lietuvos užsienio reikalų viceministru Neriu Germanu. Susitikime M. Barimani pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Irano tarpvyriausybinis susitarimas dėl ekonominio bendradarbiavimo, pasirašytas ministro vizito į Iraną metu, 2016 m. gegužės 29 d., įsigaliojo šių metų sausio 4 d. ir atveria galimybes intensyvinti dviejų valstybių ekonominius santykius. Irano atstovas pažymėjo būtinybę skatinti centrinių ir privačių bankų bendradarbiavimą.
Konsultacijose E. Borisovas pristatė Lietuvos ekonominį potencialą, susisiekimo infrastruktūros, tarptautinio krovinių pervežimo projekto „Vikingas", Klaipėdos jūrų uosto galimybes. Sutarta dėl būtinybės apsikeisti verslo delegacijomis.
Konsultacijose sutarta gilinti bendradarbiavimą ekonomikos, kultūros, energetikos, transporto, mokslo ir technologijų, informacinių technologijų, žemės ūkio ir kitose srityse.
Daugiau nuotraukų rasite čia.