*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

VILNIUJE – SEMINARAS APIE LIETUVOS PASIRENGIMĄ PIRMININKAUTI EUROPOS SĄJUNGAI 2013 METAIS

Vilniuje lapkričio 18 dieną Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamentas rengia seminarą „Lietuvos pasirengimo pirmininkauti Europos Sąjungai 2013 metais logistikos aspektai“. Seminaras skirtas valstybės tarnautojams ir institucijų darbuotojams, kurie ateityje tiesiogiai dirbs pirmininkavimo ES klausimais.

Lietuva pirmininkaus ES 2013 metų antrąjį pusmetį. Pirmieji pasirengimo pirmininkauti ES žingsniai jau žengti – Lietuvos Vyriausybė patvirtino Veiksmų planą 2006-2009 metams. Taip pat intensyviai dirba Lietuvos pasirengimo pirmininkauti Europos Sąjungoje procesui nagrinėti ir koordinuoti darbo grupė.

Pagrindiniai rengiamo seminaro pranešėjai – Portugalijos ir Slovėnijos ekspertai. Portugalija ES pirmininkavo 2007 metų liepos-gruodžio mėnesiais, o Slovėnija – 2008 metų sausio-birželio mėnesiais, todėl jų ekspertų pateikiama informacija yra naujausia.

Šios valstybės pasirinktos neatsitiktinai: Portugalija – įstojusi į ES 1986 metais, pirmininkavusi ES jau trečią kartą, o Slovėnija – kaip ir Lietuva, įstojusi į ES 2004 metais, ES pirmininkavo pirmą kartą.

Seminaro metu bus kalbama šiomis temomis: pirmininkavimo renginiai sostinėje, renginių ir susitikimų patalpos, techninis renginių aptarnavimas, transportas, delegacijų apgyvendinimas ir maitinimas, delegacijų ir žurnalistų akreditacija ir saugumas.

Žiniasklaidos atstovų dėmesiui: Seminarą norinčius nušviesti žurnalistus prašome registruotis el. paštu media@urm.lt arba tel. 236 2458, 236 2451.