*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

VILNIUJE RENGIAMAS ANTRASIS ASEM SEMINARAS BRANDUOLINĖS SAUGOS KLAUSIMAIS

Tęsiant Europos ir Azijos šalių dialogą branduolinės saugos srityje, lapkričio 4–5 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su Japonija ir Singapūru Vilniuje rengia antrąjį Azijos ir Europos susitikimo (Asia–Europe Meeting, ASEM) seminarą branduolinės saugos klausimais „Tarptautiniai mechanizmai, užtikrinantys branduolinę saugą“.

 

Branduolinės saugos klausimai glaudžiai susiję su atominės energetikos plėtra regione, pastangomis stiprinti branduolinę saugą pasauliniu mastu, taip pat su Europos Sąjungos energetikos politika. Seminare bus diskutuojama, kokios nacionalinės arba regioninės priemonės galėtų padėti užtikrinti branduolinės saugos standartų įgyvendinimą.

Renginį atidarys Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Seminare dalyvaus Europos Sąjungos ir Azijos valstybių, Europos Komisijos, Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA), kitų tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Pranešimus skaitys ES energetikos komisaras Güntheris Oettingeris, TATENA generalinio direktoriaus pavaduotojas Denisas Flory, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Atominės energetikos agentūros direktoriaus pavaduotojas Kazuo Shimomura, Pasaulinės branduolinių įrenginių operatorių asociacijos (World Association of Nuclear Operators, WANO) pirmininkas Jacques Regaldo, Espo konvencijos Įgyvendinimo komiteto pirmininkė Vesna Kolar-Planinšič, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Indijos, Indonezijos, Pietų Korėjos, Lenkijos, Singapūro, Suomijos, Vietnamo ir kitų šalių atstovai.