VILNIUJE – NEFORMALUS GORO BIČIULIŲ KLUBO SUSITIKIMAS AFGANISTANO GORO PROVINCIJOS GUBERNATORIAUS VIZITO PROGA
Pirmą kartą Lietuvoje viešintis Afganistano Goro provincijos gubernatorius Ahmadi Bazas Mohammadas kartu su Lietuvos užsienio reikalų ministerijos suburtais bendraminčiais – neformalaus Goro bičiulių klubo nariais lapkričio 12 dieną diskutavo Afganistanui rūpimais klausimais ir klausėsi Omaro Chajamo eilių.
Neformalus Goro provincijos bičiulių klubas jungia žmones, jaučiančius simpatiją Afganistanui ir remiančius Lietuvos valstybių siekius prisidėti prie Goro provincijos atkūrimo.
Sveikindamas „bičiulių klubo“ narius, užsienio reikalų ministerijos sekretorius Laimonas Talat‑Kelpša pažymėjo, kad bendrų projektų ir bendrų kontaktų dėka atstumas tarp Lietuvos ir Afganistano per pastaruosius kelerius metus ženkliai sumažėjo.
„Dar tvirčiau mus sujungia bendri kultūrų ryšiai, tad ir juos turėtume visokeriopai skatinti“, – sakė ministerijos sekretorius.
Susitikime su Goro provincijos gubernatoriumi dalyvavo Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ministerijų darbuotojai, Seimo nariai, kitų institucijų atstovai ir žurnalistai.
Omaro Chajamo poeziją, akomponuojant tarptautinių konkursų laureatui gitaristui Sauliui S.Lipčiui, skaitė aktorė Virginija Kochanskytė, susitikime taip pat dalyvavo poetas ir vertėjas Sigitas Geda.
Lietuvos lėšomis per pastaruosius pora metų Goro provincijoje paskiepyta apie 20 tūkst. vaikų, sukurtas paramos moterims tinklas, statomos 9 policijos nuovados, finansuojami kiti projektai.