*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

VILNIUJE BAIGĖSI DEVINTASIS LIETUVOS IR RUSIJOS DERYBŲ DĖL VALSTYBĖS SIENOS DEMARKAVIMO ETAPAS

Vilniuje kovo 20 dieną baigėsi Bendros Rusijos ir Lietuvos demarkavimo komisijos posėdis, kuriame Lietuvos ir Rusijos atstovai iš esmės suderino pagrindines instrukcijas, reikalingas sienų ženklinimo projektams rengti ir valstybės sienai vietovėje ženklinti.

Posėdžio metu buvo sudėti paskutiniai akcentai valstybės sienos ženklų koordinačių ir aukščių nustatymo instrukcijoje, sienos ženklų išdėstymo projekto techninėse sąlygose, taip pat instrukcijoje, reglamentuojančioje hidrografinių darbų vykdymą vandenyse, per kuriuos eina Lietuvos ir Rusijos valstybės siena. Tikimasi, kad šios instrukcijos bus pasirašytos kito Komisijos posėdžio metu.

Siekdama paspartinti valstybės sienos ženklinimo darbų pradžią, Lietuva taip pat įteikė Rusijos atstovams sienos ženklų išdėstymo projektą Kuršių nerijos ruože.

Tai jau devintasis Komisijos posėdis, kuriame Lietuvos ir Rusijos atstovai derėjosi dėl sienos ženklinimo. Planuojama, kad kitas Komisijos posėdis vyks birželio-liepos mėnesiais Maskvoje.

Lietuvos delegacijai posėdyje vadovavo Vyriausybinės komisijos Lietuvos valstybės sienai delimituoti ir demarkuoti bei ekonominei zonai Baltijos jūroje nustatyti pirmininkas Zenonas Kumetaitis. Rusijos delegacijos vadovas – ambasadorius ypatingiems pavedimams Aleksejus Obuchovas.