VILNIUJE APTARTAS LIETUVOS IR ŠVEDIJOS BENDRADARBIAVIMAS
Lietuvos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Algimantas Rimkūnas Vilniuje gegužės 9 dieną su Švedijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Hansu Dahlgrenu aptarė aktualius dvišalių santykių, regioninio bendradarbiavimo ir tarptautinės politikos klausimus.
Diplomatai pažymėjo, kad Lietuvos ir Švedijos ryšiai plėtojasi sėkmingai, sparčiai auga tarpusavio prekyba, o Švedijos verslo investicijos yra vienos didžiausių tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje.
A.Rimkūnas pabrėžė, kad Lietuva deda dideles pastangas įveikti energetinės sistemos izoliaciją, todėl sėkmingas Lietuvos ir Švedijos bendro energetikos projekto „SwindLit“ įgyvendinimas padėtų veiksmingai spręsti šią problemą.
Susitikimo metu H.Dahlgrenas supažindino A.Rimkūną su liepos 1 dieną prasidėsiančio Švedijos pirmininkavimo Baltijos jūros valstybių tarybai gairėmis ir prioritetais. Baltijos jūros valstybių tarybos narės yra 11 regiono šalių.
Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretoriai taip pat kalbėjo apie Europos Sąjungos bendros energetikos politikos kūrimą ir kaimynystės politikos įgyvendinimą, euro zonos plėtrą, pasidalijo patirtimi, įgyta dalyvaujant Afganistano regionų atkūrimo misijose.
A.Rimkūnas ir H.Dahlgrenas aptarė Jungtinių Tautų reformos eigą, tarptautinės visuomenės veiklą Artimuosiuose Rytuose ir Irane.