Vilniuje aptarta Sakartvelo pažanga siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO
Spalio 23 dieną Vilniuje surengtas penktasis Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo abiejų šalių užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Davidas Zalkalianis.
„Šią savaitę Sakartvelo piliečiai priims svarbų sprendimą – kam patikėti vadovauti ir atstovauti šaliai. Tikiu, kad Sakartvelas įrodys savo ištikimybę Europos vertybėms“, – posėdžio metu teigė ministras L. Linkevičius.
Ministras taip pat pažymėjo, kad per pastaruosius keletą metų Sakartvelas pasiekė įspūdingų rezultatų integracijos į Europos Sąjungą ir NATO srityje, tačiau skatino neprarasti pagreičio, įgyvendinti visas reikalingas reformas ir galvoti apie tolimesnius tikslus.
Sakartvelo užsienio reikalų ministras dėkojo Lietuvai už nuolatinę paramą siekiant strateginių šalies tikslų. Sakartvelo delegacija taip pat pristatė Lietuvos kolegoms rengiamą savo šalies „Kelio gairių į ES“ planą, pasidalijo įžvalgomis apie padėtį Rusijos okupuotuose Sakartvelo regionuose.
Ši dvišalė komisija įsteigta 2010 metais, pasirašius Lietuvos ir Sakartvelo Chartiją dėl Europos ir euroatlantinės integracijos. Dokumentas buvo atnaujintas 2015 metais siekiant toliau plėtoti ypatingą Lietuvos ir Sakartvelo partnerystę.
Tai – pirmasis D. Zalkalianio oficialus vizitas Lietuvoje jam šių metų birželį tapus Sakartvelo užsienio reikalų ministru.