*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

VILNIAUS ANGELAS PADOVANOTAS STOKHOLMUI

Skulptoriaus Vaido Ramoškos sukurta Vilniaus angelo skulptūra birželio 22 dieną buvo atidengta Stokholme prie viešosios meno galerijos, miesto gyventojų ir turistų gausiai lankomoje vietoje.

Angelo atidengimo ceremonijoje dalyvavo ir susirinkusius pasveikino Lietuvos ambasadorius Švedijoje Remigijus Motuzas, Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Babravičius, Stokholmo savivaldybės pirmoji viceprezidentė Py Börjeson, ,,Tūkstantmečio odisėjos“ jachtos kapitonas Paulius Kovas.

Renginyje dalyvavo Švedijos lietuvių bendruomenės nariai, jachtos ,,Ambersail“ buriuotojai, Švedijos meno ir žiniasklaidos atstovai.

Tai dvyliktasis Vilniaus angelas, padovanotas miestams partneriams. Ši simbolinė dovana – tai žinia apie Vilnių – 2009 metų Europos kultūros sostinę, ir kvietimas apsilankyti Lietuvos vardo tūkstantmečio renginiuose.

Švedija antrąjį šių metų pusmetį pirmininkaus Europos Sąjungai, o Lietuva – Baltijos jūros valstybių tarybai, kurios sekretoriatas yra Stokholme.