*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

VIDURŽEMIO JŪROS MIESTUS LANKANTYS LIETUVOS BURIUOTOJAI PASIEKĖ IZRAELIO KRANTUS

Lietuvos buriuotojai projekto „Gold of Lithuania“ dalyviai, plaukiantys istoriniu XVI a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didiko Mikalojaus  Kristupo Radvilos-Našlaitėlio piligriminiu maršrutu,  liepos 19 dieną pasiekė Izraelio krantus.

Tą pačią dieną juos priėmė Haifos miesto vicemerė Hedva Almog.

Liepos 22 dieną buriuotojai susitiko su Tel Avivo-Jafos vicemeru Nathanu Wolochu ir kitais savivaldybės darbuotojais, vakare dalyvavo vakaronėje su vietos lietuviais.

Susitikimų metu Lietuvos buriuotojai pristatė projekto tikslus, tarp kurių - Lietuvos vardo užsienyje garsinimas, verslo ir žmonių kontaktų skatinimas. Jie perdavė  Vilniaus miesto savivaldybės mero kvietimus Tel Avivo ir Haifos miestų vadovams apsilankyti Vilniuje.

Jau antrus metus vykstančios istorinės-rekonstrukcinės kelionės metu buriuotojai iškels milžinišką 40 kv. metrų ploto Lietuvos vėliavą 17 Viduržemio jūros miestų. Planuojama, kad šiais metais "Gold of Lithuania" buriuotojai nuplauks 1500 jūrmylių ir aplankys 5 šalis: Graikiją (Rodo sala), Turkiją, Kiprą, Izraelį ir Egiptą.

Projektą „Gold of Lithuania“ remia Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“ ir Lietuvos verslo įmonės.