VIDURŽEMIO JŪROS MIESTUS LANKANTYS LIETUVOS BURIUOTOJAI PASIEKĖ IZRAELIO KRANTUS
Lietuvos buriuotojai projekto „Gold of Lithuania“ dalyviai, plaukiantys istoriniu XVI a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos-Našlaitėlio piligriminiu maršrutu, liepos 19 dieną pasiekė Izraelio krantus.
Tą pačią dieną juos priėmė Haifos miesto vicemerė Hedva Almog.
Liepos 22 dieną buriuotojai susitiko su Tel Avivo-Jafos vicemeru Nathanu Wolochu ir kitais savivaldybės darbuotojais, vakare dalyvavo vakaronėje su vietos lietuviais.
Susitikimų metu Lietuvos buriuotojai pristatė projekto tikslus, tarp kurių - Lietuvos vardo užsienyje garsinimas, verslo ir žmonių kontaktų skatinimas. Jie perdavė Vilniaus miesto savivaldybės mero kvietimus Tel Avivo ir Haifos miestų vadovams apsilankyti Vilniuje.
Jau antrus metus vykstančios istorinės-rekonstrukcinės kelionės metu buriuotojai iškels milžinišką 40 kv. metrų ploto Lietuvos vėliavą 17 Viduržemio jūros miestų. Planuojama, kad šiais metais "Gold of Lithuania" buriuotojai nuplauks 1500 jūrmylių ir aplankys 5 šalis: Graikiją (Rodo sala), Turkiją, Kiprą, Izraelį ir Egiptą.
Projektą „Gold of Lithuania“ remia Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“ ir Lietuvos verslo įmonės.