Viceministras susitiko su Rusijos ambasadoriumi Lietuvoje
Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius tęsia susipažinimo susitikimus su Lietuvoje reziduojančiais ambasadoriais. Vasario 13 dieną viceministras susitiko su Rusijos Federacijos ambasadoriumi Lietuvoje Aleksandru Udalcovu.
„Lietuva pasirengusi plėtoti lygiavertiškumu ir abipuse pagarba grindžiamus gerus kaimyninius santykius su visomis kaimynėmis, įskaitant Rusiją, tačiau pilnavertis Lietuvos-Rusijos dvišalis bendradarbiavimas bus įmanomas tik tada, kai Rusija nutrauks agresiją prieš Ukrainą, bus įgyvendinti Minsko susitarimai, išspręsti kiti aktualūs klausimai“, - pabrėžė viceministras.
Viceministro teigimu, Lietuva išlaikys politikos tęstinumą ir toliau nuosekliai kels mūsų valstybei svarbius klausimus susijusius su okupacijos žalos atlyginimu, bendradarbiavimu tiriant Sausio 13-osios bylą, Medininkų žudynes ir kt. Viceministro teigimu, kontekstas – sudėtingas, tačiau tarp Lietuvos ir Rusijos yra praktinio bendradarbiavimo klausimų, dėl kurių reikia diskutuoti ir ieškoti sprendimų.