*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras susitiko su naująja Estijos ambasadore Lietuvos Respublikoje

Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis susitiko su Estijos naująja ambasadore Lietuvoje Kai Kaarelson, kuri tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus Prezidentui Gitanui Nausėdai. 

Susitikimo su Estijos ambasadore metu buvo diskutuojama apie COVID-19 iššūkius ir trijų Baltijos šalių tolesnę laikyseną dėl didėjančio užsikrėtusiųjų skaičiaus, pasikeista nuomonėmis apie šalių bendradarbiavimą Baltijos jūros regioniniuose formatuose,  esamus regioninius saugumo iššūkius.

Abejų šalių diplomatai pasidalino įžvalgomis apie padėtį Baltarusijoje bei apie Europos Sąjungos laikyseną dėl politinės krizės šioje kaimyninėje valstybėje. Diskusijoje buvo paliesti naujausi įvykiai dėl susidorojimo su pilietinės visuomenės aktyvistais Rusijoje. Estijos ambasadorė pasidalino informacija apie pasirengimą spalio mėnesį įvyksiančiam Trijų jūrų aukšto lygio susitikimui.

Ambasadorė Kai Karelsson pareigose pakeitė nuo 2016 metų Estijos ambasadoriaus Lietuvoje pareigas ėjusią  Janą Vanaveskį.