*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras Simonas Šatūnas: spartindami paramą kovai su korupcija galime ženkliai padidinti poveikį vystymuisi

Birželio 17 dieną Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Paramos vystymusi komiteto Kovos su korupcija darbo grupės plenarinis posėdis. Ją sudaro visų svarbiausių EBPO šalių donorių ekspertai, koordinuojantys antikorupcines programas šalyse partnerėse.

Įžanginį žodį susitikimo dalyviams taręs užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas pabrėžė, kad kova su korupcija yra vienas iš Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo prioritetų.

„Korupcijos ir kitų neteisėtų finansinių srautų kaštai besivystančioms šalims kasmet siekia beveik 1,3 trilijono JAV dolerių. Tai yra net 5 kartais daugiau nei oficiali visų šalių donorių parama vystymuisi. Privaloma daug efektyviau kovoti su korupcija vystomajame bendradarbiavime. Tai ženkliai padidins mūsų skiriamų lėšų reformoms ir paramai efektyvumą“, – sakė S. Šatūnas.

Posėdžio metu pristatytos EBPO analizės dėl korupcijos rizikų ir nelegalių finansinių srautų valdymo, oficialios paramos vystymuisi kovai su korupcija.

Lietuvos iniciatyva viena iš pagrindinių teminių diskusijų buvo dedikuota kovai su korupcija ir susijusiomis rizikomis Ukrainoje, ypač šalies atstatymo procesuose. Ukrainos Nacionalinės korupcijos prevencijos agentūros vadovas Viktoras Pavluščykas pristatė darbo šioje srityje progresą, skaitmenizacijos suteikiamas galimybes valdyti korupcijos rizikas (DREAM portalas). Svitlana Kolomijec, šiuo metu vadovaujanti Jungtinių Valstijų ir Jungtinės Karalystės finansuojamam kovos su korupcija projektui, pasidalijo savo ankstesne patirtimi dirbant Ukrainos atstatymo agentūroje ir akcentavo skaidrumo reikalavimų integravimą į šalies atstatymo programas, donorų koordinaciją, vietos ir nacionalinio lygmens atstatymo darbų suderinamumą. Diskusijoje daug dėmesio skirta ir kitoms Ukrainai labai aktualioms temoms – „protų nutekėjimui“ iš valstybės tarnybos (darbo užmokestis neatitinka prisiimamos atsakomybės), galimam veteranų įtraukimui į kovą su korupcija, iš anksto nustatytų donorų sąlygų finansavimui pasiekti išlaikymui.

Kovos su korupcija darbo grupė yra EBPO Paramos vystymuisi komiteto Valdymo tinklo ekspertų darbo grupė. Šios grupės darbe daugiausia dėmesio skiriama kovai su korupcija, vadovaujantis 2016 m. EBPO Vystomojo bendradarbiavimo tarybos rekomendacija dėl korupcijos rizikos valdymo, taip pat kovai su neteisėtais finansiniais srautais. Visa ši veikla ženkliai prisideda prie 16-ojo darnaus vystymosi tikslo įgyvendinimo, kuriuo siekiama efektyvaus viešojo valdymo, paramos institucijoms ir demokratijai šalyse partnerėse.

Susitikimas surengtas Pasaulinės antikorupcijos konferencijos, vyksiančios birželio 18–21 dienomis Vilniuje, išvakarėse.