*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras S. Šatūnas: „Veikdami kartu su Vokietijos partneriais sėkminga Lietuvos augimo patirtimi galėtume dalintis dar efektyviau“

Viceministras S. Šatūnas: „Veikdami kartu su Vokietijos partneriais sėkminga Lietuvos augimo...

Birželio 13 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Berlyne susitiko su Vokietijos tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (GIZ) vadovais.

„Lietuvos patirtis kuriant demokratinę rinkos ekonomikos valstybę domina ne tik Ukrainą bei kitas  partneres Rytuose, bet ir nemažai šalių kituose regionuose.  Veikdami kartu su Vokietijos partneriais sėkminga Lietuvos augimo patirtimi galėtume dalintis dar efektyviau“, – sakė užsienio reikalų viceministras.

Susitikimo metu S. Šatūnas pristatė Lietuvos vykdomus projektus Ukrainoje bei pakvietė  Vokietijos tarptautinio bendradarbiavimo agentūrą (GIZ) prisijungti prie kitų Lietuvos partnerių, padedančių atstatyti brutaliai niokojamą šalį.

Viceministras, dėkodamas Vokietijos partneriams už ilgametį bendradarbiavimą, pakvietė dar labiau stiprinti bendrą darbą su Lietuvos Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA).

Lietuva buvo viena iš pirmųjų šalių, pradėjusių Ukrainos atstatymą 2022 metų rudenį. Jau atstatėme mokyklas ir darželius Irpinėje, Borodiankoje ir Snihurivkoje, ruošiamės atstatyti mokyklą Zelenyi Hai. Kad mokyklose galėtų mokytis vaikai – pastatėme slėptuvę nuo bombų mokykloje Borodiankoje, ir darželyje Irpinėje, planuojame statyti Zelenyi Hai mokykloje. CPVA įgyvendina projektą „Ateities mokykla Ukrainai“, kurio metu bus sukurtas techninis projektas naujų mokyklų statybai visoje Ukrainoje. Šis projektas bus nemokamai prieinamas Ukrainos institucijoms ir tarptautiniams donorams, dalyvaujantiems atstatyme. Ukrainos atstatymo iniciatyvos finansuojamos iš Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo lėšų. Fondo taryba taip pat patvirtino 10 milijonų eurų skyrimą „Sužeistų ir nuo karo nukentėjusių asmenų reabilitacijos ir reintegracijos Ukrainoje“ programą.