*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras S. Šatūnas susitikime su Trakų rajono mokiniais: derėdamiesi dėl Lietuvos narystės ES, galvojome apie Lietuvos jaunimo ateitį

Viceministras S. Šatūnas susitikime su Trakų rajono mokiniais: derėdamiesi dėl Lietuvos narystės...

Minint Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-metį, užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas apsilankė Trakų r. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje ir Trakų r. Onuškio Donato Malinausko pagrindinėje mokykloje. Viceministras pravedė pamokas-diskusijas apie Europos Sąjungą, narystės naudą Lietuvos regionams ir kitas aktualias temas.

„Europos Sąjunga – tai mūsų kasdienybė. Ją kuriame kasdien, jos naudą matome kasdien, ja mėgaujamės kasdien. Turime suprasti Europos politiką, institucijas, sprendimų priėmimą – tik taip apginsime Lietuvos interesus, padėsime Ukrainai ir Moldovai, užtikrinsime naujas galimybes mūsų žmonėms“, – susitikimų metu pažymėjo S. Šatūnas.

Tai atsispindi ir Eurobarometro tyrimuose, kurių duomenimis, net 91 proc. Lietuvos piliečių mano, kad narystė ES Lietuvai buvo naudinga.

Lietuvos narystės ES metu transformavosi visa šalis.

„Keitėsi universitetai, keliai, didieji miestai, augo mūsų įmonės, bet keitėsi ir mažesnieji Lietuvos miesteliai. ES regioninė politika, parama žemės ūkiui, aplinkosaugai – tai nauda, kurios nebūtų be narystės ES “, – sakė viceministras. 

Susitikimuose su mokiniais taip pat diskutuota ir apie galimybes, kurios atsiveria Europoje ir Lietuvos jaunimui – apie įvairias mobilumo programas užsienyje, kalbų mokymosi, stažuočių ir darbo ES galimybes.

„Džiugu, kad daugiau nei 41 tūkst. Lietuvos jaunuolių pasinaudojo galimybe mokytis ir dirbti kitose ES valstybėse narėse pagal „Erasmus“ programą“, – teigė viceministras.

Šiuo metu Užsienio reikalų ministerija vykdo projektą „Atgal į mokyklą“, kurio metu ministerijos ir kitų institucijų darbuotojai aplanko ne tik didmiesčių, bet ir regionų mokyklas, suteikdami galimybių moksleiviams ir jų mokytojams gauti žinių apie Lietuvos narystę ES ir skatindami jaunus žmones būti aktyviais piliečiais, pasirengusiais imtis reikalingų  pokyčių Lietuvoje ir Europoje. 

Užsienio reikalų ministerijos ir kitų institucijų darbuotojai aplankė jau daugiau nei 200 mokyklų. Projektas tęsiasi iki gegužės 31 d.