*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras S. Šatūnas susitikime su Airijos užsienio reikalų ministerijos generaliniu sekretoriumi: siekiant išvengti sankcijų apeidinėjimo, sankcijos Rusijai ir Baltarusijai turi būti suvienodintos

Viceministras S. Šatūnas susitikime su Airijos užsienio reikalų ministerijos generaliniu...

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas birželio 4 d. susitiko su į Lietuvą atvykusiu Airijos užsienio reikalų ministerijos generaliniu sekretoriumi Joseph Hackett. Susitikime aptarti būsimo Airijos ir Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai, paramos Ukrainai, sankcijų Rusijai ir Baltarusijai suvienodinimo ir stiprinimo bei kiti aktualūs ES ir dvišalių santykių klausimai.

Susitikimo metu aptarta būsima pirmininkavimo ES Tarybai politinė darbotvarkė ir praktiniai pasiruošimo pirmininkavimui aspektai. „Lietuvos diplomatinė tarnyba ir kitos Lietuvos valstybės institucijos jau pradėjo pasirengimą pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai 2027 m. Prioritetą šiuo metu teikiame pirmininkavimo komandų formavimui Vilniuje ir Briuselyje, taip pat biudžeto planavimui. Airijos patirtis mums bus taip pat svarbi, tikimės glaudaus bendradarbiavimo“, – sakė S. Šatūnas. Airija ES Tarybai pirmininkaus 2026 m. antrąjį pusmetį, Lietuva 2027 m. pirmąjį pusmetį, iš Lietuvos pirmininkavimą perims Graikija. Šalių trejetas dar vadinamas „trio“ glaudžiai bendradarbiauja tarpusavyje derindamos pirmininkavimo darbotvarkės prioritetus.

Susitikime metu daug dėmesio skirta sankcijų Rusijai ir Baltarusijai įgyvendinimui. Viceministras S. Šatūnas pristatė Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Lenkijos muitinių regioninį susitarimą, skirtą vieningai penkių ES pasienio su Baltarusija ir Rusija valstybių sugriežtintai prekių kontrolei, siekiant stabdyti ES sankcijų apėjimo rizikas. „Neabejojame, kad artimiausiu metu nauji sankcijų paketai Rusijai ir Baltarusijai bus priimti“, – sakė LR diplomatas. Sutarta toliau kartu dirbti siekiant ambicingų ir maksimalių ES sankcijų Rusijai ir Baltarusijai paketų.

Šalys pasidalino patirtimi vystant dialogą su Afrikos ir Lotynų Amerikos šalimis. Išskirta vystomojo bendradarbiavimo politikos svarba bei bendresnio ES valstybių veikimo šių regionų valstybėse poreikis.

Vizito Lietuvoje metu Joseph Hackett taip pat susitiko su Lietuvos Sveikatos mokslų universitete studijuojančiais Airijos studentais, Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja, aplankė Okupacijų ir laisvės kovų muziejų ir Europos lyčių lygybės institutą Vilniuje.