*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras S. Šatūnas: „Rusijos karas prieš Ukrainą pakeitė pasaulį, pakeitė ir Šiaurės ir Baltijos regioną“

Birželio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas susitiko su Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimo fondo Jaunųjų profesionalų programos dalyviais. Susitikimo metu kalbėta Lietuvos ir Švedijos dvišalio bei Šiaurės ir Baltijos šalių regioninio bendradarbiavimo, Lietuvos vertybinės užsienio politikos klausimais, diskutuota apie lyderystės svarbą politikoje.

„Sveikinu  šiais metais penkerių metų veiklą mininčio Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimo fondo Jaunųjų profesionalų programos dalyvius. Džiaugiamės ypač artimais ir puikiais Lietuvos ir Švedijos dvišaliais ryšiais, kurių pagrindas – bendros vertybės, bendri geopolitiniai iššūkiai ir atsakomybė“, -  sakė viceministras S. Šatūnas.

Viceministras taip pat pabrėžė, kad tiek regione esančios geopolitinės įtampos – Rusijos karas prieš Ukrainą, hibridinės grėsmės, tiek globalūs iššūkiai, dar labiau suartino Baltijos ir Šiaurės šalis. Šiandien svarbiausias uždavinys yra sutelkti mūsų regiono lyderystę, mobilizuojant kitų sąjungininkų papildomas pastangas padėti Ukrainai nugalėti Rusiją, didinant karinę, ekonominę, humanitarinę bei diplomatinę paramą Ukrainai, padedant jai kuo greičiau integruotis į ES ir NATO. 

Susitikimo metu viceministras pristatė Lietuvos užsienio politikos prioritetus, diskutuota aktualiais ES darbotvarkės klausimais, kalbėta apie atsparumą autoritariniams režimams ir demokratijos stiprinimo svarbą,  teisės viršenybe grįstą pasaulio tvarką, profesinę ir asmeninę lyderystę.

Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimo fondas įsteigtas Švedijos vyriausybės iniciatyva 2018 metų pavasarį Lietuvai minint Nepriklausomybės atkūrimo 100-metį. Fondas skirtas skatinti Švedijos ir Lietuvos žmones giliau pažinti vieni kitų kultūrą ir visuomenę, siekti dar artimesnio Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimo skatinant žmonių, ypač jaunimo, ryšius socialinėje, ekonominėje, inovacijų, verslo srityse. Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimo fondas veiklą pradėjo 2019 metais.