*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras S. Šatūnas: reikia plėsti paramos Ukrainai spektrą, karių reabilitacija – Lietuvos prioritetas

Birželio 11–12 dienomis užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Berlyne dalyvauja Ukrainos atstatymo konferencijoje, kurioje, dalyvaujant Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, Europos prezidentams ir premjerams, verslo atstovams bei tarptautiniams donorams, telkiami finansiniai šaltiniai ir buriamos koalicijos Ukrainos atstatymui įvairiuose sektoriuose.

„Lietuva rems Ukrainą iki pergalės, tačiau savo paramos spektrą turime plėsti ir galvoti apie Ukrainos buvusių karių ateitį. Lietuva pradėjo Ukrainos karių reabilitacijos centrų kūrimo ir modernizavimo programą. Skiriame 15 mln. eurų ir kartu su tarptautiniais partneriais sieksime išvystyti modernius reabilitacijos centrus Lvive, Dnipre ir Žitomire“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų viceministras.

Lietuvos diplomatas dalyvavo Ukrainos atstatymo konferencijos „Reabilitation, Mental Health ir e-Health“ segmente, kuriame savo įžvalgomis apie Ukrainos poreikius reabilitacijos ir medicininių paslaugų vystyme dalinosi Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska. Ukrainos sveikatos ministras Viktoras Liaško, Vokietijos sveikatos ministras ir tarptautiniai ekspertai.

Konferencijos metu Lietuvos užsienio reikalų viceministras kartu su Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) atstovais taip pat susitiko su Belgijos vystomojo bendradarbiavimo agentūros „Enabel“ vadovu ir aptarė bendrų Lietuvos ir Belgijos projektų galimybę Ukrainoje.