*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras S. Šatūnas: neabejoju, kad artimiausiu metu Ukraina pradės stojimo į ES derybas ir specialiu projektu Lietuva jai padės

Gegužės 23–24 dienomis darbinio vizito Kyjive metu Lietuvos užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas pakartojo tvirtą Lietuvos paramą Ukrainai bei jos pasirinktam eurointegraciniam keliui. 2024 metais Lietuva skirs 300 tūkst. eurų vertės techninės paramos projektui, kuriuo bus stiprinamas Ukrainos viešasis sektorius ir bus padedama pasiruošti artėjančių derybų dėl narystės Europos Sąjungoje pradžiai.

„Prieš 20 metų Lietuva tapo ES nare. Šis istorinis pasiekimas lėmė tolesnę sėkmingą mūsų šalies raidą ir kryptį. Šiandien, besipriešindama brutaliai priešo agresijai, narystės ES link sparčiai juda Ukraina. Žinome, koks tai nelengvas kelias, kokių pastangų ir giluminių pokyčių valstybės valdyme jis reikalauja. Su didžiausiu palaikymu ir nuoširdumu, Lietuva telkia savo patirtį bei resursus, remdama Ukrainą šiame kelyje,“ – pabrėžė viceministras S. Šatūnas.

Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo finansuojamo projekto metu Lietuvos ES integracijos ekspertai padės Ukrainai ruoštis deryboms dėl narystės ES, stiprinti valstybinių institucijų koordinacinius resursus ir gebėjimus. Projektą įgyvendins Lietuvos Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA).

Vizito metu Lietuvos paramos planus ir Ukrainos pagalbos poreikius ES integracijos srityje viceministras S. Šatūnas aptarė su Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Olha Stefanishyna, Aukščiausios Rados vicepirmininku Oleksandr Korniyenko, Aukščiausiosio Rados ES integracijos komiteto pirmininke Ivana Klympush-Tsintsadze, Prezidento tarnybos vadovo pavaduotoju Ihor Zhovkva, užsienio reikalų viceministrais Andrii Sybiha ir Yevhen Perebyinis, ES delegacijos Kyjive vadove Katherina Mathernova.

S. Šatūnas vizito metu taip pat pagerbė kovoje žuvusius Ukrainos karius, kurių didvyriška auka yra skaudus, bet akivaizdus ukrainiečių pasirinktos europinės tapatybės įrodymas.