*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras S. Šatūnas: Lietuva ir Austrija pasirengusios kovoti su instrumentalizuota nelegalia migracija ir gilinti ES vidaus rinką

Birželio 12 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Vienoje susitiko su Austrijos ministre Europos Sąjungai ir Konstitucijos reikalams Karoline Edtstadler, Europos ir užsienio reikalų ministerijos generaliniu sekretoriumi Nikolausu Marschiku, taip pat Austrijos prezidento patarėja Europos ir tarptautinių reikalų klausimais Lucia Kronsteiner.

„Europa įžengia į naują politinį ciklą. Po Europos Parlamento rinkimų ne tik formuosime naują Europos Komisiją, bet ir tarsimės dėl naujų Europos prioritetų. Sutariame, kad Europos Sąjunga turi būti atspari hibridinėms atakoms, nelegalios migracijos spaudimui, kartu turime gilinti Europos Sąjungos vidaus rinką. Tik tai užtikrins tvarų ekonominį augimą Sąjungoje“, – pokalbių metu su Austrijos pareigūnais sakė Lietuvos užsienio reikalų viceministras.

Pokalbių metu sutarta, kad būtina tęsti maksimalią paramą Ukrainai, greičiau priimti naują sankcijų paketą Rusijai, užtikrinti, kad ES plėtra ir derybų eiga su ES kandidatėmis vyktų remiantis pasiektu reformų progresu.

„Ukraina ir Moldova įgyvendino visas Europos Komisijos numatytas rekomendacijas, atliko būtinas reformas, kurių reikia pradėti derybas dėl narystės Europos Sąjungoje. Birželio mėnesį turime pradėti derybas. Europos Sąjunga turi laikytis savo įsipareigojimų“, – susitikimų metu sakė S. Šatūnas.

Kalbėdamas apie paramą Ukrainai, Lietuvos užsienio reikalų viceministras pakvietė Austriją jungtis prie Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) vykdomų projektų Ukrainoje, pabrėždamas tai, kad CPVA turi patirties, labai gerą įdirbį ir gali veikti itin operatyviai. Austrija taip pat buvo pakviesta prisijungti prie Lietuvos pasiūlytos išminavimo koalicijos, pabrėžiant, kad išminavimas gali būti vykdomas ir humanitariniais tikslais.

Viceministras pasidžiaugė abiejų šalių bendradarbiavimu, akcentuodamas, kad šiemet Lietuva ir Austrija švenčia diplomatinių santykių šimtmetį. „Tai puiki proga sustipinti Austrijos atstovavimą Lietuvoje. Lauktume Austrijos vyriausybės sprendimų vėl atidaryti Austrijos ambasadą Vilniuje“, – sakė S. Šatūnas.

Susitikimų metu Austrijos pusei buvo pristatyti Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai prioritetai, aptartas Lietuvos pasirengimas pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai 2027 metais bei pristatyti pirmininkavimo prioritetai.