*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras S. Šatūnas Berlyne: „Tik veikdami išvien su Vokietija ir kitomis šalimis galime sustiprinti Europos atsparumą dezinformacijai ir kitoms grėsmėms“

Šiandien, birželio 13 dieną, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Berlyne susitiko su Vokietijos užsienio reikalų ministerijos valstybės ministre Europos klausimams Dr. Anna Lührmann.

„Veikdami išvien su Vokietijos institucijomis stipriname mūsų regiono saugumą.  Bendros saugumo erdvės stiprinimas neįmanomas be koordinuotų pastangų ugdyti  Lietuvos ir Vokietijos visuomenių atsparumą dezinformacijai ir kitoms grėsmėms“, – susitikimo metu sakė viceministras S. Šatūnas. 

Konsultacijų  su Vokietijos kolege metu S. Šatūnas pasidalino Lietuvos patirtimi kuriant koordinuotą reagavimo ir proaktyvaus dezinformacijos užkardymo mechanizmą bei pakvietė Vokietijos strateginės komunikacijos ekspertus atvykti Lietuvon.

„Lietuvos patirtis stiprinant visuomenės atsparumą dezinformacijai galėtų tapti postūmiu ir Vokietijai,  ir visai Europos Sąjungai dar aktyviau telktis kovai su Rusijos, Kinijos ir kitų autokratinių režimų grėsmėmis. Mūsų istorinė patirtis ir  geografinė padėtis skatina  mūsų budrumą ir nuolatines pastangas ieškoti pačių veiksmingiausių priemonių dezinformacijai ir kitoms grėsmėms atremti“, – pažymėjo viceministras.

Berlyne S.  Šatūnas taip pat dalyvavo „European Movement Germany“, Lietuvos ambasados Vokietijoje ir Europos Komisijos atstovybės renginyje, kuriame pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybos Ministrų Komitetui prioritetus bei programą. 

„Parama Ukrainai ir Rusijos atsakomybės dėl agresijos karo prieš Ukrainą užtikrinimas yra mūsų prioritetai ir Europos Taryboje, ir kituose tarptautiniuose formatuose“ – renginyje sakė S. Šatūnas.

Viceministras taip pat priminė būtinybę kovoti su agresorės skleidžiama dezinformacija, neapykantos kalbomis bei palaikyti žiniasklaidos raštingumą, užtikrinti saviraiškos bei susirinkimų laisves. Tarp svarbiausių pirmininkavimo renginių paminėta aukšto lygio konferencija dėl Europos socialinės chartijos liepos mėnesį ir rugsėjį vyksianti neformali Teisingumo ministrų konferencija, kuri bus skirta Rusijos atsakomybės klausimams ir kurios metu bus atverta pasirašymui Europos Tarybos konvencija dirbtiniam intelektui ir žmogaus teisėms. Abi konferencijos vyks Vilniuje.

 

„European Movement Germany“ nuotraukos