*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras S. Mitkus: Pasitikėjimas ir atsparumas yra Šiaurės ir Baltijos šalių regiono saugumo kertiniai akmenys

Viceministras S. Mitkus: Pasitikėjimas ir atsparumas yra Šiaurės ir Baltijos šalių regiono...

Kovo 13 d. užsienio reikalų viceministras Sigitas Mitkus dalyvavo Šiaurės ministrų tarybos biuro Vilniuje ir Suomijos ambasados Lietuvoje organizuotame renginyje „Stipresni kartu: pasitikėjimas ir atsparumas – saugios Šiaurės ir Baltijos šalių ateities ramsčiai“ bei pasisakė diskusijoje apie Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo ir atsparumo krizėms stiprinimą.

„Pasitikėjimas ir atsparumas yra Šiaurės ir Baltijos šalių regiono saugumo kertiniai akmenys. Šiaurės ir Baltijos šalis supa ta pati saugumo aplinka, kuriai būdingos nuolat kintančios grėsmės – karinės, kibernetinės, hibridinės. Mūsų stiprybė yra mūsų vienybė, bendros vertybės ir įsipareigojimas stiprinti regioninį bendradarbiavimą. Svarbu toliau plėtoti bendrą saugumo kultūrą, stiprinti kolektyvinį atsparumą, koordinavimąsi ir reagavimo į įvairias krizes pajėgumus“, – sakė viceministras S. Mitkus.

S. Mitkus pabrėžė, kad bendradarbiavimas NATO, ES ir NB8 grupėje stiprina mūsų gebėjimą reaguoti į krizes. Dabar labiau nei bet kada anksčiau yra būtinas glaudus Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas, kad mūsų regionas taptų saugesnis didėjančio nestabilumo ir besitęsiančios Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje.

Viceministras taip pat atkreipė dėmesį į neseniai Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen pavedimu parengtą buvusio Suomijos Prezidento Sauli Niinistö ataskaitą apie ES pasirengimą ir atsaką krizėms, akcentavo nevyriausybinio sektoriaus, pilietinės visuomenės ir plačiosios visuomenės įtraukimą.

Viceministras pasidalino gerąja Lietuvos patirtimi kovojant su dezinformacija, pabrėždamas, kad mūsų šalis taiko visapusišką visuomenės įtraukos metodą stebint, analizuojant ir neutralizuojant dezinformaciją. Šiame procese dalyvauja ne tik valstybinės institucijos, bet ir nevyriausybinės organizacijos, žiniasklaida bei verslas. Taip pat S. Mitkus akcentavo, kad „ekstremaliųjų situacijų atveju savivaldybės paprastai yra pirmoji grandis, todėl nuosekliai jas stipriname ir remiame.“