*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras N. Germanas susitiko su naujuoju Malio ambasadoriumi Lietuvai

Birželio 19 dieną Vilniuje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Malio Respublikos ambasadoriumi Lietuvai Toumani Djimé Diallo, kuris šiandien įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Susitikime buvo aptartos galimybės plėsti dvišalį bendradarbiavimą ekonomikos ir vystomojo bendradarbiavimo srityse, stiprinti dvišalius ryšius kultūros, švietimo ir mokslo srityse.

Malio ambasadorius išreiškė padėką Lietuvai už pagalbą, užtikrinant taiką ir saugumą Malyje. Ambasadorius taip pat pabrėžė, kad jo šalis būtų itin suinteresuota tarpparlamentiniu bendradarbiavimu, siekiant apsikeisti gerąja įstatymų leidžiamosios valdžios praktika.

 „Lietuva solidariai su tarptautine bendruomene siekia prisidėti prie taikos ir saugumo Malyje, dalyvaudama tarptautinėse karinėse misijose“, - teigė viceministras N. Germanas ir pažymėjo, kad iki šių metų galo mūsų šalis padidins savo indėlį nuo 5 iki 39 karių Jungtinių Tautų misijoje MINUSMA Malyje.

Malis – beveik 19 milijonų gyventojų turinti valstybė Vakarų Afrikoje, buvusi Prancūzijos kolonija. Šalis, ir ypač šiaurinis Timbuktu miestas, istoriškai buvo svarbiausias regioninis prekybos ir Islamo kultūros centras.

Toumani Djimé Diallo reziduoja Berlyne ir yra antrasis Malio ambasadorius akredituotas Lietuvai. Lietuvai Malyje nuo šių metų kovo mėn. atstovauja Lietuvos Respublikos garbės konsulas Mamadou Habib Diallo. Diplomatinius santykius šalys užmezgė 1995 m. lapkričio 21 d.