*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras N. Germanas susitiko su naujuoju Kambodžos ambasadoriumi

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas vasario 21 dieną susitiko su Maskvoje reziduojančiu naujuoju Kambodžos ambasadoriumi Lietuvai, Keru Vicsethu. Tą pačią dieną ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Nors abi šalys pripažino, kad dvišalio ekonominio bendradarbiavimo potencialas nėra išnaudojamas, viceministras pasidžiaugė, kad jau dabar galima rasti sėkmingo ekonominio bendradarbiavimo pavyzdžių – Kambodžą antranda Lietuvos informacinių technologijų, aviacijos, žemės ūkio įmonės. N. Germanas pakvietė Kambodžos atstovus dalyvauti šiais metais Lietuvoje vyksiančiose tarptautinėse parodose „AgroBalt 2018“ ir „Life Sciences Baltics 2018“.

Viceministras išreiškė nerimą dėl prastėjančios politinės situacijos Kambodžoje. Pašnekovai taip pat aptarė aktualius regioninius klausimus. N. Germanas paragino Kambodžą įgyvendinti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijas, kuriomis nustatytos sankcijos Šiaurės Korėjai.

Keras Vicsethas yra ketvirtasis Lietuvai akredituotas Kambodžos ambasadorius. Lietuva nėra akreditavusi ambasadoriaus Kambodžai. Šalių diplomatiniai santykiai užmegzti 2005 metų kovo 30 dieną.