*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras N. Germanas susitiko su naujuoju Graikijos ambasadoriumi

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas vasario 4 dieną susitiko su naujuoju Graikijos ambasadoriumi Lietuvai Dimitrios Xenitellis.

„Lietuva ir Graikija tradiciškai palaiko draugiškus santykius, aktyviai bendradarbiauja įvairiais formatais, ypač Europos Sąjungos ir NATO lygiu. Graikija jau daug metų išlieka viena populiariausių krypčių Lietuvos turistams. Tačiau išnaudojame toli gražu ne visas bendradarbiavimo galimybes, ypač prekybos ir investicijų srityse“, – susitikimo metu sakė viceministras N. Germanas.

N. Germanas pažymėjo, kad Lietuva ir Graikija panašiai vertina iššūkius, susijusius su naująja Europos Sąjungos Daugiamete finansine programa 2021-2027 metų laikotarpiui. Abi šalys pasisako prieš drastišką tradicinių politikų – Sanglaudos ir Žemės ūkio – finansavimo mažinimą ir remia subalansuotą požiūrį. Susitikimo metu taip aptartos tarptautinės aktualijos, sutarta toliau stiprinti bei plėtoti Lietuvos ir Graikijos dvišalius santykius įvairiose srityse.

Tą pačią dieną Graikijos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus prezidentui Gitanui Nausėdai.

Lietuvos ir Graikijos diplomatiniai santykiai atkurti 1992 metų sausio 7 dieną. Nuo to laiko D. Xenitellis yra aštuntasis Graikijos ambasadorius Lietuvai ir šeštasis reziduojantis Lietuvoje.