*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras J. Survila: vertiname Kazachstaną kaip svarbų strateginį partnerį Centrinės Azijos regione

Viceministras J. Survila: vertiname Kazachstaną kaip svarbų strateginį partnerį Centrinės Azijos...

Birželio 20 dieną Klaipėdoje dvišalių politinių konsultacijų susitiko Lietuvos užsienio reikalų viceministras Jonas Survila ir Kazachstano užsienio reikalų ministro pavaduotojas Romanas Vasilenko. Per konsultacijas aptarti dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo, ES ir Kazachstano bendradarbiavimo stiprinimo, tarptautinės darbotvarkės, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose bei sankcijų įgyvendinimo klausimai.

„Jei tarptautinė bendruomenė veiks pasyviai, neatmestina, kad Rusijos pradėtas agresijos karas prieš Ukrainą gali išsiplėsti ir į kitus regionus. Todėl Lietuvos pagrindinis prioritetas – teikti visokeriopą įmanomą pagalbą Ukrainai visose srityse. Tai kviečiame daryti ir kitus mūsų sąjungininkus bei partnerius pagal jų galimybes, teikiant paramą, dalyvaujant Ukrainą palaikančiuose tarptautiniuose renginiuose, balsuojant už Ukrainą remiančias Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų rezoliucijas, įgyvendinant Rusijai įvestas sankcijas bei siekiant Rusijos atsakomybės“, – teigė Lietuvos viceministras J. Survila.

Viceministrai taip pat aptarė abiejų šalių bendradarbiavimo galimybes transporto, energetikos, aplinkosaugos bei turizmo srityse, Transkaspijos tarptautinio transporto maršruto plėtrą. 

„Drauge vystydami Transkaspijos  tarptautinį transporto maršrutą prisidėsime prie abiejų valstybių ekonominio ir verslo bendradarbiavimo, taip pat prie tiekimo grandinių diversifikavimo ir ekonominio atsparumo didinimo“, – per konsultacijas sakė viceministras J. Survila.

Vizito į Lietuvą metu Kazachstano delegacija taip pat aplankė Klaipėdos uostą, susitiko su miesto ir įmonės vadovybe, aptarė Klaipėdos ir Kazachstano uosto Aktau bendradarbiavimo galimybes.