*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras E. Meilūnas: turime vienyti pastangas su Japonija ir kitomis bendramintėmis šalimis toliau remiant Ukrainą

Birželio 6 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Japonijos parlamentiniu užsienio reikalų viceministru Masahiro Komura, kuris Vilniuje dalyvauja tarptautinėje konferencijoje „Ukrainos kultūros sektoriaus atkūrimo link“.

Susitikime aptarta stiprėjanti Lietuvos ir Japonijos strateginė partnerystė, ypač bendradarbiavimas aukštųjų technologijų srityse, tokiose kaip gyvybės mokslai, informacinės technologijos, atsinaujinanti energija ir inžinerija. Viceministras E. Meilūnas pažymėjo, kad Japonija yra viena Lietuvos prioritetinių rinkų lietuviškos kilmės eksportui, investicijų pritraukimui,  bendradarbiavimui inovacijų srityje.  

Susitikimo metu aptarta tolesnė parama Ukrainai, kovojančiai su brutalia Rusijos agresija. Viceministras E. Meilūnas padėkojo Japonijai, svariai prisidedančiai prie Ukrainos atstatymo ir jos kultūros vertybių išsaugojimo. Pabrėžta, kad svarbu didinti tarptautinės bendruomenės informuotumą apie Rusijos sukelto karo poveikį Ukrainos kultūros sektoriui.  Vilniuje vykstanti konferencija padės įtvirtinti tarptautines pastangas atkuriant nykstantį Ukrainos kultūrinį paveldą.

„Turime toliau vienyti tarptautinės bendruomenės pastangas remti Ukrainą, kuri kovoja už viso demokratinio pasaulio ateitį. Privalome atremti Rusijos skleidžiamus dezinformacijos naratyvus, kurių tikslas yra skaldyti demokratines visuomenes ir stabdyti teikiamą paramą Ukrainai“, – sakė viceministras E. Meilūnas.

Japonijos užsienio reikalų viceministrui M. Komura taip pat pristatyta Lietuvos nacionalinė strateginės komunikacijos struktūra ir teisinis reglamentavimas.

Tarptautinę konferenciją „Ukrainos kultūros sektoriaus atkūrimo link“ organizuoja Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Ukraina ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO).