Viceministras E. Meilūnas susitiko su Ukrainos ambasadoriumi
Balandžio 13 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Yatsenkivskiu. Susitikimo metu aptarta padėtis rytų Ukrainoje, saugumo situacija regione, dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimai.
Pastarosiomis savaitėmis išaugus paliaubų rytų Ukrainoje pažeidimams, reikalaujantiems vis daugiau Ukrainos karių aukų, bei Rusijai telkiant karines pajėgas prie sienos su Ukraina ir okupuotame Kryme, viceministras išreiškė tvirtą paramą Ukrainai Rusijos agresijos akivaizdoje.
„Rusija privalo nutraukti provokuojančius ir agresyvius veiksmus prieš Ukrainą. Tvirtai remiame Ukrainos suverenitetą, teritorinį vientisumą, taip pat nuosekliai palaikome Ukrainos europinius ir euroatlantinius siekius“, - pabrėžė viceministras.
Susitikimo metu taip pat aptartas NATO-Ukrainos bendradarbiavimas. Ambasadorius V. Yatsenkivskis pažymėjo, kad Ukrainos tikslas yra narystė NATO, o Baltijos šalių pavyzdys rodo, kad NATO yra gerovės ir saugumo garantas.
Susitikimo dalyvia taip pat pasidžiaugė gerais šalių diasporų ryšiais bei glaudžiu ir prasmingu abiejų tautų išeivijos organizacijų bendradarbiavimu. Pasaulio lietuvių bendruomenė su Ukrainiečių pasauliniu kongresu dar 2018 metais pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl tarpusavio bendradarbiavimo gairių.