*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras E. Meilūnas: Singapūras – labai svarbus Lietuvos partneris saugumo ir ekonomikos srityse Indijos ir Ramiojo vandenynų regione

Birželio 21 dieną įvyko dvišalės Lietuvos ir Singapūro politinės konsultacijos. Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas su Singapūro užsienio reikalų nuolatiniu sekretoriumi Albertu Chua aptarė dvišalį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos, ekonomikos ir prekybos, kibernetinio saugumo srityse.

„Singapūras yra labai svarbus Lietuvos partneris saugumo ir ekonomikos srityse Indijos ir Ramiojo vandenynų regione. Todėl džiaugiamės atsiverčiančiomis naujomis bendradarbiavimo galimybėmis gynybos pramonėje, aukštųjų technologijų srityse bei skatinant lietuviškos kilmės produktų eksportą į Singapūrą“, – sakė viceministras E. Meilūnas.

Susitikimo metu taip pat aptarti saugumo iššūkiai, parama Ukrainai, situacija Pietryčių Azijoje. Viceministras padėkojo Singapūro vyriausybei už principingą laikyseną agresorės Rusijos atžvilgiu ir pakvietė Singapūrą dalyvauti paramos Ukrainai projektuose.

Galimas Lietuvos ir Singapūro bendradarbiavimas plėtojant gynybos pramonę buvo aptartas ir susitikime su Singapūro aukštųjų technologijų, inžinerijos ir gynybos pramonės įmonės "ST  Engineering" prezidentu Limu Koku Annu.

Lietuvybės puoselėjimo klausimai bei Singapūre gyvenančių lietuvių bendruomenės indėlis į dvišalių santykių plėtrą buvo aptartas susitikimuose su Singapūro lituanistinės mokyklos „Šnekutis“ vadove Aura Taylor, viena iš lietuvių bendruomenės vadovių Jūrate Vanagaite bei Azijos lietuvių profesionalų klubo atstovu prof. Alminu Žaldoku.

Diplomatiniai santykiai su Singapūru užmegzti 1993 m. spalio 10 d. 2022 m. balandžio 19 d. įsteigta Lietuvos ambasada Singapūre. Lietuvos ambasadorius Singapūre – Darius Gaidys.

2023 metais Lietuvos ir Singapūro prekybos apyvarta siekė 141,6 mln. eurų, iš jų 131,6 mln. eurų sudarė Lietuvos eksportas. Singapūro investicijos Lietuvoje 2023 m. sudarė 117,3 mln. eurų.