*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras E. Meilūnas: Pradedame naują etapą Lietuvos-Tailando dvišaliuose santykiuose – tariamės dėl bendradarbiavimo aukštos pridėtinės vertės sektoriuose

Birżelio 18 dieną Bankoke užsienio reikalų viceministro Egidijaus  Meilūno vadovaujama delegacija dalyvavo ketvirtose Lietuvos Respublikos ir Tailando Karalystės dvišalėse konsultacijose. Su Tailando užsienio reikalų viceministru Russ Jalichandra aptartos naujos galimybės plėsti  dvišalį Lietuvos ir Tailando bendradarbiavimą ekonomikos, inovacijų, mokslinių tyrimų, akademinių mainų srityse.

Tailandas, šiuo metu įgyvendinantis skaitmeninės ekonomikos transformacijos programą, suinteresuotas bendradarbiavimu su Lietuva skaitmenizacijos, gyvybės mokslų, finansinių technologijų, žemės ūkio inovacijų, kibernetinio saugumo srityse. 

"Praėjusiais metais minėjome Lietuvos ir Tailando diplomatinių santykių trisdešimtmetį. Džiugu, kad šiandien pradedame naują dvišalių santykių etapą - tariamės dėl bendradarbiavimo aukštos pridėtinės vertės sektoriuose", - sakė viceministras E. Meilūnas.

Konsultacijų metu taip pat aptarti geopolitiniai iššūkiai, parama su Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai, saugumo situacija Indijos ir Ramiojo vandenynų regione,  Tailando ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo klausimai. Lietuvos ir Tailando dvišalis bendradarbiavimas, būtinybė apginti vertybėmis ir tarptautine teise grįstą pasaulio tvarką taip pat aptarti viceministro E. Meilūno pokalbyje su Tailando Karalystės užsienio reikalų ministru Maris Sangiampongsa. Viceministras ir ministras pasirašė dvišalį susitarimą dėl vizų režimo panaikinimo diplomatinių ir oficialių ar tarnybinių pasų turėtojams.

Galimybės gilinti ekonominį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Tailando  aptartos ir viceministro E. Meilūno susitikimuose su Tailando Skaitmeninės ekonomikos paramos agentūros (DEPA),  Verslo  rūmų ir  Prekybos tarybos vadovais bei Tailando lietuvių bendruomenės atstovais.

Lietuvos ir Tailando dvišaliai diplomatiniai santykiai užmegzti 1993 balandžio 9 d. Tailandui akredituotas Lietuvos ambasadorius D. Gaidys, reziduojantis Singapūre. Lietuvai akredituota Tailando ambasadorė iš Kopenhagos S. Niyon. Lietuvos prekybos apyvarta su Tailandu 2023 m. siekė 60 mln. eurų,  lietuviškos kilmės eksportas augo 22 proc.