*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras E. Meilūnas: „Lietuvą su Filipinais vienija bendras tikslas išsaugoti taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką“

Birželio 20 dieną Maniloje Lietuvos užsienio reikalų viceministro Egidijaus Meilūno vadovaujama delegacija dalyvavo pirmose Lietuvos dvišalėse politinėse konsultacijose su Filipinais. Su Filipinų užsienio reikalų sekretoriaus pavaduotoja Theresa P. Lazarro viceministras E. Meilūnas aptarė dvišalį bendradarbiavimą  saugumo ir gynybos, ekonomikos, technologijų ir mokslo,  jūrų teisės, energetikos, migracijos ir  klimato kaitos srityse. Konsultacijų metu aptartos galimybės pasirašyti dvišalius susitarimus dėl bendradarbiavimo ekonomikos, gynybos, migracijos ir kitose srityse.

Susitikime taip pat aptarta parama su Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai, situacija Indijos ir Ramiojo vandenynų regione, agresyvūs Kinijos veiksmai Pietų Kinijos jūroje.

„Lietuva ir Filipinai yra bendramintės valstybės, kurias sieja pagarba vertybėms ir  taisyklėmis grįstai pasaulio tvarkai. Todėl mūsų susitarimas aktyvinti ir stiprinti dvišalį bendradarbiavimą yra ir mūsų bendras indėlis išsaugant šią tvarką“,  – sakė viceministras.

E. Meilūnas taip pat susitiko su Filipinų darbo migracijos reikalų sekretoriaus pavaduotoju Bernardu Olalia, su kuriuo aptarė galimybes pradėti bendradarbiavimą darbo migracijos srityje.

Lietuvos ir Filipinų dvišaliai diplomatiniai santykiai užmegzti 1991 m. gruodžio 15 d. Filipinams akredituotas Lietuvos ambasadorius Korėjos Respublikoje Ričardas Šlepavičius. Lietuvai akredituota Filipinų ambasadorė Lenkijoje Leah M. Basinang-Ruiz.

2023 m. abiejų šalių prekybos  prekėmis apyvarta siekė 24 mln. eurų, paslaugų eksportas į Filipinus išaugo 95 proc. ir siekė apie 11 mln. eurų.