*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras E. Meilūnas: Lietuva ir JAE sėkmingai plečia dvišalį bendradarbiavimą

Gegužės 22 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo dvišalėse politinėse konsultacijose su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) užsienio reikalų ministerijos delegacija Abu Dabyje.

Viceministras E. Meilūnas susitiko su JAE užsienio reikalų viceministre politiniams reikalams Lana Nusseibeh. Susitikime abi pusės pasidžiaugė intensyvėjančiais dvišaliais ryšiais, besiplečiančiu bendradarbiavimu įvairiose srityse. Susitikime taip pat dalyvavo JAE užsienio reikalų ministerijos Europos reikalų departamento direktorius Abdullah Rahman Al Neyadi.

„Tiesioginis skrydis tarp Vilniaus ir Dubajaus, žymiai auganti prekybos apyvarta, įsteigta Lietuvos-JAE verslo taryba bei susitarimai dėl naujų bendradarbiavimo sričių liudija, kad Lietuva ir JAE sėkmingai plečia dvišalį bendradarbiavimą“, – pažymėjo E. Meilūnas.

Viceministras taip pat pabrėžė būtinybę išsaugoti tarptautine teise grindžiamą pasaulio tvarką ir remti su Rusijos agresija kovojančią Ukrainą. Politinių konsultacijų metu aptarta dvišalių santykių dinamika, Lietuvos ir JAE bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, tarptautinio ir regioninio saugumo iššūkiai bei situacija Artimuosiuose Rytuose. Viceministras E. Meilūnas taip pat pakvietė JAE atstovus aktyviai dalyvauti ir pristatyti savo šalį Arabų kultūros dienose Vilniuje, vyksiančiose šių metų gruodžio mėnesį.

Lietuvos delegacija taip pat susitiko su JAE užsienio reikalų viceministre bendradarbiavimo sveikatos technologijų srityje klausimais dr. Maha Barakat ir Abu Dabio sveikatos departamento vadovu Mansooru Al Mansoori. Susitikimų metu aptartas bendradarbiavimas gyvybės mokslų, biotechnologijų ir sveikatos tyrimų srityse, potencialūs bendri projektai tarp abiejų šalių universitetų.

Susitikimo su lietuvių profesionalų bendruomenės JAE atstovais Lietuvos ambasadoje Abu Dabyje metu, viceministras E. Meilūnas pasidžiaugė ambasados ir bendruomenės iniciatyva sėkmingai veikiančiomis lietuviškomis mokyklomis Dubajuje bei lietuvių pasiekimais šalyje. Įkvepiančio susitikimo metu aptarti aktualūs Globalios Lietuvos politikos, Lietuvos verslo plėtros į JAE, turizmo skatinimo ir Lietuvos įvaizdžio Persijos įlankos regione formavimo klausimai.

Lietuva diplomatinius santykius su JAE užmezgė 1992 metų spalio 16 dieną, o 2019 metų sausio 1 dieną JAE sostinėje Abu Dabyje įsteigta Lietuvos ambasada.

2023 metais Lietuvos ir JAE prekybos apyvarta išaugo 22 proc. ir siekė 216 mln. eurų. Lietuvos eksportas į JAE siekė 136 mln. eurų. JAE tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 2023 metais sudarė 225 mln. eurų.

JAE Užsienio reikalų ministerijos nuotraukos