*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras D. Skusevičius su buvusiais JAV ambasadoriais aptarė regioninio saugumo problematiką

Rugsėjo 26 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su Amerikos ambasadorių tarybos atstovais, kurie domėjosi Baltijos šalims ir regionui kylančiomis saugumo grėsmėmis. Viceministras pristatė Lietuvos poziciją Rusijos atžvilgiu, paramą Ukrainai, aptarė ES ateitį po Jungtinės Karalystės pasitraukimo, grėsmę keliančią Astravo branduolinę elektrinę Baltarusijoje. Viceministras padėkojo JAV atstovams už tvirtą poziciją dėl dujotiekio „Nord Stream 2“, pažymėjo JAV karinio buvimo regione svarbą.

Amerikos ambasadorių tarybos delegacija, kuriai vadovauja tarybos vice-prezidentas G. P. Hughesas,  lankosi Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Minėta ambasadorių organizacija apjungia karjerą baigusius JAV ambasadorius ir bendradarbiauja su Valstybės departamentu, šalies atstovybių užsienyje vadovais, rengia mokslines publikacijas apie aplankytas šalis, organizuoja renginius įvairiais JAV užsienio politikos klausimais.