*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras D. Skusevičius: remiame gilesnį ES ir Armėnijos bendradarbiavimą

Gegužės 31 dieną Vilniuje surengtos Lietuvos ir Armėnijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijos, vadovaujamos Lietuvos užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus ir Armėnijos Respublikos užsienio reikalų viceministro Gareno Nazariano.

„Lietuva – trečioji Europos Sąjungos valstybė narė, ratifikavusi ES-Armėnijos Visapusiškos ir tvarios partnerystės susitarimą. Šis Susitarimas žymi naują ES ir Armėnijos santykių etapą. Tikimės, kad jis suteiks naujų paskatų gilinti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą, ypač europinių reformų srityje. Esame pasirengę pasidalinti savo patirtimi ir padėti Armėnijai įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus“, – konsultacijų metu teigė D. Skusevičius. Viceministras pakvietė Armėniją aktyviai dalyvauti įgyvendinant Rytų partnerystės politiką, tokiu būdu siekiant konkrečios naudos Armėnijos žmonėms ir prisidedant prie europinio identiteto stiprinimo regione. 

Viceministrai taip pat aptarė dvišalį bendradarbiavimą, tarpusavio prekybą, sutarta stiprinti bendradarbiavimą švietimo, paramos demokratijai, pilietinės visuomenės plėtros, ES „Dvynių“ programos projektuose.

ES-Armėnijos Visapusiškos ir tvarios partnerystės susitarimas buvo pasirašytas 2017 metų lapkričio 24 dieną Briuselyje ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimo metu. Šis susitarimas pakeis ankstesnį nuo 1999 metų ES ir Armėnijos santykius reglamentavusį Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą.

2017 metais Lietuvos ir Armėnijos dvišalė prekybos apyvarta siekė 36.9 mln. EUR ir, palyginti su 2016 metais, padidėjo 56 proc. Armėnija – 60-oji Lietuvos prekybos partnerė.