*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Viceministras D. Skusevičius lankėsi Ukrainoje

Gegužės 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius lankėsi Ukrainos sostinėje Kijeve, Ternopilio ir Lvovo miestuose.

Susitikimo su Ukrainos užsienio reikalų viceministru Yehoru Bozhoku metu viceministras D. Skusevičius akcentavo, kad Lietuva ir toliau rems Ukrainą Rusijos agresijos akivaizdoje, ir kvietė tęsti reikalingas Ukrainai reformas. „Prezidento rinkimai parodė, kad Ukrainos demokratija subrendo. Reikia, kad šis impulsas būtų panaudotas Ukrainos piliečių labui“, – pabrėžė D. Skusevičius. 

Kijeve viceministras taip pat pasveikino bendro Lietuvos ir Lenkijos  ambasadų organizuoto renginio, skirto Gegužės 3-iosios Konstitucijos bei Liublino unijos 450-osioms metinėms, dalyvius.

Ternopilyje viceministras atidarė Lietuvos garbės konsulatą, susitiko su Ternopilio srities gubernatoriumi Stepanu Barna. Garbės konsulatas Ternopilyje tapo jau 11-uoju Lietuvos garbės konsulatu Ukrainoje.  Viceministras išreiškė įsitikinimą, kad duris atvėręs garbės konsulatas taps Lietuvos regionų bendradarbiavimo ir verslo tramplinu Ternopilio regione, leis suaktyvinti kultūrinius ryšius ir turizmą.

Su Lvovo meru Andriy Sadovyi viceministras D. Skusevičius aptarė susigiminiavusių miestų Vilniaus ir Lvovo bendradarbiavimą, būsimus projektus  ir planus, pasidžiaugė miestus sujungusiu tiesioginiu skrydžiu, kuris ženkliai padidino abipusio turizmo srautus.