*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

VENGRIJOS AMBASADORIUS PERDAVĖ LIETUVOS UR MINISTRUI KVIETIMĄ APSILANKYTI VENGRIJOJE

Vengrijos ambasadorius Lietuvoje Sandoras Juhaszas per susitikimą su Lietuvos užsienio reikalų ministru Antanu Valioniu sausio 18 dieną perdavė ministrui Vengrijos užsienio reikalų ministro Ferenco Somogyi kvietimą apsilankyti Vengrijoje su oficialiu vizitu kovo 8 dieną. A.Valionis priėmė kvietimą ir teigė esąs įsitikinęs, kad šis vizitas prisidės prie draugiškų Lietuvos ir Vengrijos santykių plėtojimo. Ministras ir Vengrijos ambasadorius aptarė aktualius Lietuvos ir Vengrijos dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo klausimus, pasikeitė nuomonėmis dėl abiejų šalių politikos naujųjų ES rytinių kaimynų atžvilgiu. Per būsimą A.Valionio vizitą į Vengriją planuojama iškilmingai atidaryti Lietuvos ambasadą Vengrijoje, kuri šios šalies sotinėje Budapešte įsteigta 2004 metų spalį. Tai bus pirmasis oficialus A.Valionio vizitas į Vengriją. 2001 metais su oficialiu vizitu Lietuvoje lankėsi tuometinis Vengrijos užsienio reikalų ministras Janosas Martonyi.