*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

VENGRIJOJE – NAUJOJO NATO LĖKTUVO SUTIKTUVĖS

Vengrijoje, Papos aviacijos bazėje, liepos 27 dieną vyko pirmojo orlaivio „C-17 Boeing Globemaster III“ sutiktuvės, kuriose dalyvavo Lietuvos ambasadorius Vengrijoje Renatas Juška ir gynybos atašė pulkininkas Eugenijus Vosylius. Minėtą orlaivį kartu įsigijo NATO strateginių pervežimų oru programoje dalyvaujančios šalys, tarp jų ir Lietuva.

Daugiašalis susitarimas kurti strateginius, t.y. ilgojo nuotolio pervežimų oru pajėgumus bendrai įsigyjant tris orlaivius C-17 įsigaliojo 2008 metų spalio 23 dieną. Susitarimą pasirašė dešimt NATO narių – Bulgarija, JAV, Estija, Lenkija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Rumunija, Slovėnija, Vengrija ir dvi šalys NATO partnerės – Suomija ir Švedija. Susitarime numatyta, kad šalys naudos orlaivius įvairių tipų NATO ir Europos Sąjungos vadovaujamoms tarptautinėms operacijoms – karinėms, humanitarinėms ir kitokioms, – o lėktuvai bus dislokuoti Vengrijoje, Papos aviacijos bazėje.

Lietuva įgys 45 skrydžių lėktuvu C-17 valandas per metus savo pervežimams į misijų rajonus, taip pat prisidės kuriant trūkstamus bendrus NATO pajėgumus.