*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

VAŠINGTONE PAGERBTI TŪKSTANTMEČIO ODISĖJOS BURIUOTOJAI

Lietuvos ambasadoje Vašingtone balandžio 16 dieną vyko Vašingtono ir Baltimorės lietuvių bendruomenės susitikimas su aplink pasaulį plaukiančios lietuvių jachtos „Ambersail“ įgula.

Susirinkusius lietuvių bendruomenės narius ir buriuotojus pasveikino ambasados įgaliotasis ministras Tomas Gulbinas.

„Jūsų įkvėpianti misija kelia susižavėjimą ir suvienija viso pasaulio lietuvius. Valstybė, turinti išėjimą prie jūros, niekada nebūna maža. Jūs, „Tūkstantmečio odisėjos“ dalyviai, parodėte, kokia didėlė yra Lietuva“, – sakė Lietuvos diplomatas.

„Tūkstantmečio odisėjos“ nariai perskaitė Prezidento Valdo Adamkaus kreipimąsi į pasaulio lietuvius ir paragino Vašingtono ir Baltimorės lietuvius prisidėti prie Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimo vienu metu visuose penkiuose žemynuose akcijos.

Lietuvos buriuotojus taip pat priėmė JAV Nacionalinės geografijos draugijos viceprezidentas Terry Adamson.

Balandžio 19 dieną jachta „Ambersail“ tęs savo misija į Bostoną.

Aplink pasaulį Lietuvos buriuotojai startavo 2008 metų spalio 5 dieną Klaipėdoje. Jachtos sugrįžimas ir visuotinis pasaulio lietuvių šventimas planuojamas 2009 metų liepos 5 dieną – Lietuvos valstybės dienos išvakarėse.

Daugiau apie „Tūkstantmečio odisėjos“ projektą: http://1000odiseja.lt/index.php/pageid/815.