VAŠINGTONE IŠKILMINGAI PAMINĖTAS JAV IR BALTIJOS VALSTYBIŲ DIPLOMATINIŲ SANTYKIŲ 20-METIS
JAV Valstybės departamente Vašingtone rugsėjo 8 dieną įvyko JAV ir Baltijos valstybių diplomatinių santykių atnaujinimo dvidešimtmečiui pažymėti skirtas priėmimas ir nuotraukų atidarymas.
Gausiai į iškilmes susirinkę diplomatinio korpuso, JAV administracijos, Kongreso ir lietuvių, latvių bei estų bendruomenių atstovai buvo sutikti jungtinio Baltijos išeivių choro atliekamos dainos „Bunda jau Baltija“.
Renginyje kalbėjęs JAV Valstybės sekretorės pavaduotojas Philipas Gordonas pažymėjo, kad JAV su Baltijos valstybėmis sieja tvirti ir ilgalaikiai ryšiai, o Baltijos valstybių nepriklausomybės atkūrimas buvo demokratijos pergalė visam pasauliui.
„Estija, Latvija ir Lietuva gali būti geru pavyzdžiu šalims, siekiančioms kurti demokratinę valdžią ir institucijas po dešimtmečiais trukusios diktatūros ir priespaudos“, - teigė P.Gordonas.
Jis padėkojo Baltijos valstybėms už bendradarbiavimą su JAV ir vylėsi, kad ateityje jis bus plėtojamas dar aktyviau.
Su pirmuoju po diplomatinių santykių atnaujinimo Lietuvos ambasadoriumi JAV Stasiu Lozoraičiu jaunesniuoju 1991-1993 metais ambasadoje dirbęs Vašingtono lietuvis Viktoras Nakas renginio dalyviams priminė JAV administracijos vykdytą Lietuvos ir kitų Baltijos šalių aneksijos nepripažinimo politiką.
Jis pabrėžė Lietuvos partizanų, politinių kalinių bei egzilyje dirbusių diplomatų indėlį į laisvos šalies vizijos puoselėjimą ir tautinės savimonės brandinimą.
Renginyje taip pat kalbėjo buvusi Latvijos prezidentė Vaira Vike-Freiberga ir JAV estų nacionalinės tarybos pirmininkė Marju Rink-Abel.
JAV Valstybės departamente eksponuojamoje nuotraukų parodoje atspindėtos svarbiausios JAV ir Baltijos valstybių diplomatinių santykių akimirkos.